Pražská strojírna dodá do Varšavy 114 výhybkových systémů | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Rekordní zakázka. Pražská strojírna dodá do Varšavy výhybkové systémy pro vozovnu tramvají

koleje
Profimedia
 ČTK

Pražská strojírna dodá pro vznikající tramvajovou vozovnu Annopol ve Varšavě 114 výhybkových systémů za 38 milionů korun. Z hlediska počtu objednaných výhybek se jedná o rekordní zakázku společnosti, uvedl ředitel společnosti Robert Masarovič. Pražská strojírna je dceřinou firmou pražského dopravního podniku, zabývá se vývojem a výrobou kolejí a výhybek pro tramvajovou dopravu.

Zakázka zahrnuje dodávku 85 rozjezdových automatických a 29 manuálních výhybkových systémů pro depo Annopol, které vzniká ve Varšavě a je zásadní pro plánovanou stavbu asi 20 kilometrů nových tramvajových tratí v polské metropoli. Podle informací Pražské strojírny je nová vozovna jednou z největších varšavských investic za 670 milionů zlotých, tedy 3,55 miliardy korun.

„Letos dodáváme naše výrobky celkem do osmi vozoven, a to jak u nás, tak v zahraničí. Počtem výhybkových systémů je tato zakázka letos rekordní, nikdy v historii továrny nebylo objednáno tolik kusů výhybkových systémů najednou,” řekl Masarovič.

Škoda Group

Škoda Group se rozkročí do Itálie. Založila dceřinku ve Florencii

Největší český výrobce prostředků hromadné dopravy se v Itálii zaměří na vlakovou dopravu i na kolejové prostředky městské dopravy.

Přečíst článek

Australský byznys

Strojírna v poslední době informovala i o dalších dodávkách do zahraničí, letos například dodala do australského Melbourne kolejové konstrukce včetně instalace pryžových bokovnic, které výrazně omezují emise hluku a též takzvané bludné proudy. Z Hannoveru firma nedávno přijala objednávku na kolejová křížení a kolejový přejezd za 19 milionů korun.

Škoda Group

Škoda Group má první objednávku z Austrálie. Stovku tramvají v Melbourne budou pohánět motory z Plzně

Škoda Group dosáhla dalšího významného milníku. Díky partnerství s Alstomem dodá do australského Melbourne trakční motory v hodnotě přes 300 milionů korun.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme