Revoluce v Apple, firma chystá dotykové displeje pro Mac
Apple pracuje na dotykových displejích pro počítače Mac, uvádí Bloomberg. Což je krok, který by se vzepřel odkazu spoluzakladatele Steva Jobse, jenž dotykové dispelej kdysi nazval „ergonomicky hroznými“.
Prvním Macem vybaveným dotykovou obrazovkou má být MacBook Pro s displejem OLED. Podle Bloombergu ale Apple ještě neučinil definitivní rozhodnutí. Plány se mohou kdykoli změnit. Každopádně má firma ve výhledu zavést je od roku 2025. Znamenalo by to odklon od dlouhodobé firemní strategie, protože zakladatel podniku Steve Jobs byl proti dotykovým displejům u počítačů.
Proticovidová hysterie Pekingu přiměla jednu z největších technologických firem světa Apple poohlédnout se po jiné zemi, v níž by mohla vyrábět kultovní iPhony a další zařízení. A sázka na Indii firmě z kalifornského Cupertina zdá se vychází – výsledkem mobilizované aktivity firmy a jejích dodavatelů je dvojnásobný nárůst produkce a vývozu iPhonů z Indie v posledních měsících, píše agentura Bloomberg.Sázka Applu na Indii vychází. Vývoz iPhonů raketově stoupl, Indie si mne ruce
Money
Apple už více než deset let tvrdí, že dotykové obrazovky nefungují na laptopech dobře a že pokud někdo chce dotykové rozhraní, je pro něj lepší volbou iPad, který je použitelný i jako počítač. Apple se také obával, že dotykové počítače Mac by podlomily prodeje iPadů.
Výrobci počítačů se systémem Windows jako Lenovo, Microsoft nebo Samsung Electronics už ale dotykové displeje nabízejí, což na Apple vytváří tlak. Šéf softwaru u Applu Craig Federighi uvedl, že Apple vyrobil prototyp Macu s dotykovým displejem už před lety, ale neviděl v něm přidanou hodnotu.
Začalo to jednotným nabíjecím kabelem USB-C, který Apple do svých zařízení začne instalovat nejpozději v roce 2024. A nyní se Apple odhodlal ještě k radikálnějšímu ústupku Evropské unii. Do svých zařízení vpustí alternativní obchody s aplikacemi, tvrdí agentura Bloomberg. Apple nechce přijít o evropský trh. Chystá obří ústupky Evropské unii
Zprávy z firem
Apple v uplynulých dvou letech začal do Maců místo procesorů od Intelu zabudovávat čipy vlastní výroby. Zatímco odbyt počítačů se systémem Windows po boomu z počátku pandemie rychle klesl, Macy podíl na trhu získávaly.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.