Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Revolut měl rekordní rok. Vydělal miliardu liber

Revolut (ilustrační foto)
profimedia.cz
Stanislav Šulc

Populární fintechový projekt, který je již plnohodnotnou bankou, vloni překonal hranici 50 milionů aktivních klientů. Díky tomu dosáhl jeho zisk více než miliardy liber. To přitom představuje meziroční nárůst o více než sto procent.

Původně britský start-up Revolut, který drží litevskou bankovní licenci, pokračuje v úspěšné disrupci finančního sektoru. Rok 2024 se stal nejúspěšnějším v jeho desetileté historii, když celoroční zisk přesáhl miliardu liber. Přitom o rok dříve činil zisk „jen“ 438 milionů liber.

„Byl to historický rok pro Revolut. Ale stále jde jen o začátek, cílíme na 100 milionů aktivních klientů ve 100 zemích,“ prohlásil zakladatel a CEO Revolutu Nik Storonsky.

Na konci loňského roku Revolut překonal hranici 50 milionů aktivních klientů. Přičemž jen za loňský rok přidal 15 milionů.

„Díky tomu společnosti narostly příjmy ze dvou klíčových oblastí – z poplatků za použití kreditních karet a z úroků plynoucích z depozitů,“ komentuje výsledky Revolutu Akila Quinio ze serveru FT.com. Podle ní pak „neobanka“ vydělává také na umožnění obchodování kryptoměn.

Ondřej Hartman, zakladatel FXstreet.cz

Trump je pro tradery požehnáním. Není hodiny, aby nebylo o čem psát, říká zakladatel FXstreet.cz

Trading není kasino a Lamborghini není známkou úspěchu, myslí si zakladatel FXstreet.cz Ondřej Hartman. To, co se aktuálně děje na trzích, je podle něj pro zkušeného tradera jasný zlatý důl. V rozhovoru pro newstream.cz Hartman také varuje před „investičními guru“ z internetu. Finfluencerů, kteří tradingu rozumí, je podle něj žalostně málo.  

Přečíst článek

Daří se prodeji akcií i krypta

Právě obchodní platforma, tedy možnost nakupovat akcie, dluhopisy, měny či kryptoměny, se stává velmi důležitým zdrojem příjmů. Vloni vynesla více než půl miliardy liber, což představuje čtyřnásobek ve srovnání s předchozím rokem. Celkově však stále jde jen o doplněk, protože celkové tržby Revolutu vloni činily 3,1 miliardy liber.

Aktuální výsledky mohou výrazně posílit hodnotu fintechu. Vloni v srpnu došlo k prozatím poslednímu prodeji zaměstnaneckých akcií, který hodnotu společnosti nacenil na 45 miliard dolarů. Díky tomu je Revolut nejhodnotnějším evropských start-upem v technologickém sektoru.

Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Přes 108 tisíc klientů a 43 miliard korun v depozitech. Partners Banka slaví rok na trhu. K jejímu růstu podle všeho přispělo nejen propojení mobilní aplikace s finančním poradenstvím, ale také reakce na aktuální trendy. Mezi ty patří především oživení hypotečního trhu, velký zájem o cestování nebo důraz na přehlednější a efektivnější správu osobních financí. 

Přečíst článek

Ředitel privátního bankovnictví Trinity Bank Tomáš Jaus

Tomáš Jaus: Klienti s námi své peníze nikdy neprodělali

Průměrný roční výnos na investičních produktech je podle ředitele privátního bankovnictví Trinity Bank Tomáše Jause šest až sedm procent. Takové zhodnocení chce banka držet i v období nižších úrokových sazeb, které aktuálně přichází. Ryze české bance se daří v dlouhodobém a stabilním zhodnocování volných prostředků i v oblasti firemního financování nemovitostních projektů. A letos přichází s novinkou, spotřebitelskými úvěry pro fyzické osoby s názvem Lepší půjčka.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme