Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Rheinmetall koupí amerického výrobce obrněnců Loc Performance

Rheinmetall koupí amerického výrobce obrněnců Loc Performance
Profimedia
 ČTK

Německá zbrojovka Rheinmetall koupí amerického dodavatele vojenských vozidel Loc Performance. Hodnota transakce činí 950 milionů USD (21,7 miliardy Kč). Uvedl to Rheinmetall ve prohlášení. Akvizice pomůže německé firmě v expanzi na americký trh a zvýší její šance na získaní miliardových zakázek.

Firma Loc má zhruba 1000 zaměstnanců. Vlastní závody v amerických státech Michigan a Ohio, ve kterých vyrábí vozidla a obrněnou techniku pro civilní i vojenské zákazníky.

Generální ředitel Rheinmetallu Armin Papperger dal opakovaně najevo, že vkládá velké naděje do amerického trhu a plánuje akvizice. Rheinmetall již má ve Spojených státech továrny a spolupracuje s americkou společností Lockheed Martin, upozornila agentura Reuters.

Německá firma očekává, že jí převzetí přinese výhodu v soutěži o dvě významné americké vojenské zakázky - program bojových vozidel pěchoty XM30 a projekt vojenských nákladních vozidel CTT. Současné výrobní kapacity firmy Loc mohou splnit zásadní výrobní požadavky těchto programů, uvedla firma.

Němci dodají Čechům tanky za stovky milionů eur. I jeden zadarmo

Německá zbrojovka Rheinmetall už k dodání do Česka chystá tanky Leopard 2A4, oznámila firma. V prohlášení potvrdila, že Česku dodá 14 těchto strojů a také jeden vyprošťovací tank 3 Büffel jako další kompenzaci za českou pomoc bránící se Ukrajině. První stroje mají být do ČR dodány ještě letos, poslední na počátku roku 2026.

Přečíst článek

Rheinmetall

Německý zbrojař Rheinmetall dostal největší zakázku ve své historii

Německý zbrojní koncern Rheinmetall dostal největší zakázku za dobu své existence. Německá armáda s ním uzavřela rámcovou smlouvu na dělostřeleckou munici až za 8,5 miliardy eur (téměř 212 miliard korun), uvedla firma, která vyrábí mimo jiné tanky Leopard.

Přečíst článek

Armádní technika využívající technologii Tatra

FOTOGALERIE: O české obrněnce roste zájem. Poptává je řada armád

Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada, vyrábí vozidla Pandur II a Titus. K dalším tuzemským výrobcům patří podnik SVOS se svým strojem Vega a o své místo na zbrojařském nebi usiluje i skupina Zetor, která pokračuje v přípravě výroby armádního obrněnce Gerlach. Podívejte se v galerii na různé modifikace obrněnců české výroby.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme