Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Rockwell Automation koupí za miliardy softwarovou firmu Plex Systems

Americká firma Rockwell Automation koupí softwarovou firmu Plex Systems.
ČTK
 ČTK

Americká společnost Rockwell Automation koupí za 2,22 miliardy dolarů (47,4 miliardy korun) firmu Plex Systems, která je výrobcem podnikového softwaru. Rockwell, který je největší světovou společností zabývající se průmyslovou automatizací a digitální transformací, díky akvizici posílí nabídku cloudových služeb.

Stále více organizací kvůli pandemii nemoci covid-19 přistoupilo k automatizaci a výrobu, dodavatelské řetězce a finance řídí na dálku. Plex je přední cloudovou platformou pro inteligentní výrobu fungující ve velkém rozsahu. Pomáhá zákazníků propojovat, automatizovat, sledovat a analyzovat jejich aktivity a dodavatelské řetězce, uvedl Rockwell.

„Akvizice nám také urychlí růst příjmů ze softwaru a posílí pravidelný roční příliv tržeb,” poznamenal generální ředitel Rockwellu Blake Moret.

Plex má více než 700 zákazníků a denně řídí více než osm miliard transakcí. Dohodu ještě musejí schválit regulační orgány a uzavřena by měla být do konce září.

Tchajwanský výrobce čipů TSMC vyrábí nejdůmyslnější polovodiče pro celý svět.

Ostrov nadějí i achillova pata. Svět s čipy spoléhá na tchajwanskou TSMC

Většinu z nejdůmyslnějších čipů na světě a velkou část z těch běžnějších vyrábí pro celou planetu jedna tchajwanská společnost - Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC). Dominantní postavení TSMC na globálním trhu, který už delší dobu sužuje velký nedostatek čipů, tak staví svět do zranitelné pozice, píše list The Wall Street Journal (WSJ). Ostrov je navíc předmětem rostoucího napětí mezi Spojenými státy a Čínou, která jej považuje za svou vzbouřeneckou provincii.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Doporučujeme