Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Rohlik Group získala od investorů miliardy korun, na burzu chce do pěti let

Tomáš Čupr
ČTK

Rohlik Group oznámila, že získala od belgické investiční firmy Safina zhruba 5,4 miliardy korun v rámci posledního kola financování. Největším akcionářem ale zůstává zakladatel Rohlíku Tomáš Čupr, který se také tentokrát účastnil financování, stejně jako stávající investor Index Ventures. Firma zároveň podle Čupra odhaduje, že na burzu by mohla vstoupit v následujících třech až pěti letech, řekl agentuře Bloomberg.

Získané peníze firma využije na zlepšování služeb a další expanzi. Online supermarket doufá, že jeho expanze po Evropě mu pomůže zvýšit jeho hodnotu nad jednu miliardu dolarů (asi 23,8 miliardy korun). Snaží se totiž překonat potíže, které se v odvětví doručování šíří. Zákazníci se po rozvolňování koronavirových opatření vracejí k osobním nákupům.

Tomáš Čupr

Famózní rok Rohliku. Expandoval do Německa a zvýšil obrat na 12 miliard

Milion zákazníků, 10 milionů vyřízených objednávek, 12miliardový obrat a velmi úspěšná expanze na německý trh. Tak vypadal uplynulý rok společnosti Rohlik Group Tomáše Čupra. Letos ji čeká expanze do dalších tří zemí.

Přečíst článek

Spolešnost Rohlik Group od investorů za svou existenci od roku 2014 získala dohromady přes 17,4 miliard korun. Loni se stala prvním českým takzvaným jednorožcem, tedy firmou s hodnotou přes miliardu amerických dolarů.

Inflace a konec pandemických omezení mají podle zakladatele a generálního ředitele Tomáše Čupra na společnost jen malý vliv. Očekává, že Rohlik, který nyní rozváží potraviny a další produkty už v sedmi zemích, bude do dvou až tří let ziskový. Poté bude usilovat o vstup na burzu, pokud bude ocenění na trhu příznivé.

„Naším cílem je uvést společnost na burzu do tří až pěti let,“ řekl Čupr v rozhovoru pro Bloomberg. „Vzhledem k současné náladě na trhu se zdá nepravděpodobné, že by bylo snadné získat peníze prostřednictvím IPO v příštích 24 měsících.“

Rostoucí počet jednorožců ve světě

Kdo bude další jednorožec? Investoři se potkají se start-upy v Národním muzeu

Jedno z největších setkání byznysových leaderů se uskuteční již tento čtvrtek v budově Národního muzea v Praze. Zástupci velkých investičních skupin se setkají se šéfy nadějných start-upů a nabídnou své zkušenosti se zahraniční expanzí ze střední Evropy. Krom jiného poskytnou své tipy například šéfové Rohliku, O2 Czech Republic nebo šéf pražské burzy Petr Koblic. Byznysový server newstream.cz je mediálním partnerem akce.

Přečíst článek

Rohlik Group se podle Čupra vyhýbá vysoce konkurenčním městům, jako je Londýn a Paříž, která vyžadují velké počáteční investice. „Nyní se snažíme replikovat tento úspěch na jiných místech," řekl Čupr.

Poté, co skupina v roce 2018 otestovala svůj obchodní model a stala se ziskovou v České republice, vstoupila do Maďarska, Rakouska, Německa, Španělska, Rumunska a Itálie.

Čupr před Rohlíkem založil největší portál na rozvoz jídla v Česku DameJidlo.cz, který v roce 2014 koupila společnost Delivery Hero.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme