Rolls-Royce se krize odvětví nebojí. Letos představí další elektromobil

Britský výrobce luxusních automobilů Rolls-Royce investuje přes 300 milionů liber (asi devět miliard korun) do rozšíření své továrny v britském Goodwoodu. Fabrika by se v rámci této investice měla více zaměřit na výrobu zakázkových vozů pro nejbohatší klienty, uvedla firma ve sdělení pro tisk. Rolls-Royce v poslední době podobně jako jeho konkurenti registruje nárůst poptávky po takovýchto vozech, připomněla agentura Reuters.
Ohlášená investice do továrny v Goodwoodu je největší od jejího otevření v roce 2003. Tehdy továrna zaměstnávala kolem 300 lidí a vyráběla pouze jeden automobil denně. V současnosti v továrně pracuje přes 2500 lidí a produkce činí 28 vozů denně.
Automobilka Rolls-Royce je součástí německého automobilového koncernu BMW. V loňském roce prodal Rolls-Royce 5712 vozů, prodej klesl o více než pět procent z rekordních 6032 vozů v předchozím roce.
„Rolls-Royce pohlíží s důvěrou na rok 2025, kdy představí svůj další elektromobil,“ dodala společnost.
Podle odborů IG Metall nebudou v Německu uzavřeny žádné továrny a do konce roku 2030 se nebude ani propouštět z organizačních důvodů.
Po 70 hodinách u stolu. Vedení VW se dohodlo s odbory na úsporách
Zprávy z firem
Německý automobilový koncern Volkswagen (VW) plánuje zavírat výrobní závody v Německu ve všech scénářích, které předložil zástupcům zaměstnanců. Oznámila to předsedkyně závodní rady VW Daniela Cavallová. Automobilka podle ní překročila hned několik červených linií. Její kolega Thorsten Gröger, který vede vyjednávání za odborovou centrálu IG Metall, podle agentury Reuters dodal, že zaměstnanci jsou připraveni k ústupkům, které by firmě ušetřily až 1,5 miliardy eur (38 miliard korun). Vedení v interní zprávě zaměstnancům návrh možných ústupků schválilo.
VW bojuje o přežití. A vede vyčerpávající válku s odbory
Zprávy z firem
Rolls-Royce uvedl na tuzemský trh modelovou řadu SUV. Slavnostní premiéru si vůz prestižní značky odbyl jak jinak než na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech.
OBRAZEM: Premiéra luxusního Rolls-Royce ve Varech. Jak vypadá SUV se sedačkami z hedvábí?
Enjoy
Sázkami na jistotu se i v posledních nelehkých letech zdají být výrobci luxusních aut. Zatímco kde koho ekonomické problémy zastihly nepřipraveného, prémiové automobilky trhají rekord za rekordem.
Ferrari, Lamborghini či Rolls-Royce. Luxusní automobilky táhnou i v dobách utahování opasků
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.