Rupert Murdoch končí jako šéf společnosti Fox. Střídá ho jeho syn

Mediální magnát Rupert Murdoch končí na pozicích předsedy mediálních společností Fox Corporation a výkonného předsedy v News Corp. Uvedla to světová média. Na jeho místo nastoupí jeho syn Lachlan. „Píšu, abych vám všem oznámil, že jsem se rozhodl přejít do role emeritního předsedy Fox and News,“ napsal Murdoch pro server Fox News. Dvaadevadesátiletý Murdoch doplnil, že nekončí kvůli zdravotnímu stavu a už bude jen emeritním předsedou.
„Celý svůj profesní život se denně zabývám novinkami a nápady - a to se nezmění. Ale nastal ten správný čas, abych přijal jinou roli, protože vím, že máme ve společnosti skutečně talentované týmy a vášnivého, zásadového vůdce v Lachlanovi, který se stane jediným předsedou obou společností,“ uvedl Murdoch v prohlášení pro Fox News. V něm také poděkoval všem zaměstnancům mediálního domu. „Jsem opravdu hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli,“ napsal Murdoch.
„Jménem představenstev Fox a News Corp, vedoucích týmů a všech akcionářů, kteří těžili z jeho tvrdé práce, blahopřeji svému otci k jeho pozoruhodné 70leté kariéře,“ uvedl v prohlášení Lachlan Murdoch a poděkoval svému otci za „vizi, průkopnického ducha, odhodlání a trvalý odkaz“.
Český miliardář Daniel Křetínský vstoupil do aukce, ve které má zájem investovat v britském vydavatelství Telegraph Media Group, uvedl to server Financial Times. Kromě něj mají o koupi zájem i další subjekty, včetně mediálního domu DMGT, vydávající bulvární deník Daily Mail, uvedli lidé blízcí procesu.
Rozšíření mediálního impéria? Křetínský vstoupil do hry o britské vydavatelství Telegraph
Zprávy z firem
Rupert Murdoch je považován za jednoho z nejbohatších a nejvlivnějších lidí na světě. Často bývá kritizován za některé své postoje, ale například i za to, že se vměšuje do politiky nebo že ovlivňuje obsah svých médií.
Murdoch se narodil 11. března 1931 v australském Melbourne. Do jeho mediálního impéria patří mimo jiné americká televizní síť Fox, britský bulvární deník The Sun či americký finanční list The Wall Street Journal.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.