Rusňákova DRFG loni zdvojnásobila čistý zisk a vstoupila do Polska

Investiční skupina DRFG brněnského miliardáře Davida Rusňáka loni podle předběžných hospodářských výsledků téměř zdvojnásobila čistý zisk, vydělala 101 milionů korun. Skupina uvedla, že hodlá dál posilovat v developmentu, a to v Česku i zahraničí. Aktuálně své sázky koncentruje do sektoru průmyslových a logistických staveb.
Společnost DRFG se soustředí především na nemovitosti, telekomunikace a finanční služby v ČR i v zahraničí. Její tržby loni činily téměř čtyři miliardy korun a byly tak prakticky na stejné úrovni jako v roce 2020. Obrat v nemovitostech a finančních službách loni dosáhl 2,5 miliardy korun. Obrat divize DRFG TELCO činil 1,4 miliardy korun. Čistý zisk společnosti pokořil 100milionovou hranici.
„Poslední dva roky s pandemií covid-19 nebyly lehké, ale na druhé straně pomohly skupině obrátit pozornost k nákladovosti a efektivnosti všech interních procesů. Dalo by se rovněž říct, že jsme ‚zkorporátněli’. Zároveň jsme výrazně rozšířili naše byznysové aktivity, a to jak v Česku, tak v zahraničí,” uvedl generální ředitel DRFG Peter Hlaváč.
Po nedávném nákupu varšavských kanceláří skupinou PPF se do polských realit pouští další český hráč. Hned pětici retail parků do svého portfolia získal nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) patřící do skupiny miliardáře Davida Rusňáka. Fond letos plánuje ještě další akvizice v České republice. Celkem utratí kolem dvou miliard korun.
Rusňákův realitní fond expanduje do Polska. Za akvizice dá letos dvě miliardy
Zprávy z firem
Skupina DRFG, která byla založena v Brně v roce 2011 Davidem Rusňákem, vstoupila do developmentu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Svoji pozici navyšuje v aktuálně nejdynamičtějším realitním sektoru průmyslových a logistických staveb. Skupina rovněž posílila fondový byznys. Nemovitostní fond CREIF (Czech Real Estate Investment Fund), jehož je DRFG zakladatelem, rozšířil své portfolio do Polska a zvýšil svůj fondový kapitál i počet nemovitostí pod správou.
Skupina také založila fond kvalifikovaných investorů Czech Development Fund, který se zaměřuje na investice do výstavby rezidenčních, výrobních a logistických projektů ve střední Evropě. Skupinou spravované nemovitosti a realizované developerské projekty v Česku a v Polsku mají tržní hodnotu téměř 16 miliard korun. DRFG je aktivní v nemovitostech od developmentu komerčních i rezidenčních objektů, přes dlouhodobou držbu komerčních nemovitostí, až po nájemní bydlení prostřednictvím dceřiné společnosti Czech Home Capital.
DRFG podnikatele Davida Rusňáka staví další logistické parky celkem za dvě miliardy korun. Dvě nové haly budou v Polsku, další se dostavuje v Týništi nad Orlicí.
Rusňákova DRFG posiluje ve skladech a v Polsku
Zprávy z firem
Skupina Czech Home Capital vlastní přes tisícovku nájemních bytů, další tisíce spravuje. Co se týče rizika, je na sebe celkem přísná.
Rusňák a spol. vsadili na nájemní byty. A nevypadá to špatně
Money
Chytrý Honza, jedna z prvních českých online finančně-poradenských platforem, poprvé za 13 let existence zakončí letošní rok v černých číslech. Je to výsledek rozsáhlé restrukturalizace, kterou nastartovalo nové vedení v čele s Jiřím Havrlantem. Obrat poradenské sítě by měl letos poskočit o 30 procent na 600 milionů korun.
Havrlant nastartoval Chytrého Honzu. Platforma poprvé skončí v zisku
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.