SAB Finance se v pololetí daří, vyplatí akcionářům slušnou dividendu

SAB Finance vyplatí na dividendě za pololetí přes 80 milionů korun. Za lepší než očekáváný výsledek může i výhodnější kursové zajištění, které firmám nově nabízí
Více než 80 milionů korun míří k akcionářům společnosti SAB Finance v rámci výplaty dividendy za první pololetí letošního roku. Dividenda v celkové výši 80,738 milionu korun tak představuje 26,48 Kč na akcii. V poměru k obvyklé tržní ceně výnos činí pět procent ročně.
Společnost SAB Finance k polovině roku 2024 překračovala plán managementu o 21 procent, takže i pololetní zisk po zdanění 108,9 milionů korun, je vyšší. Zbývající část zisku tak bude akcionářům vyplacena spolu se ziskem za druhé pololetí roku 2024.
„Provozní výnosy znatelně přesáhly dvě stě milionů korun. K těmto výborným výsledkům přispěla především vysoká poptávka po zajištění forwardovými obchody s nově nabízeným produktem SAB TARF,“ upřesňuje Radomír Lapčík, zakladatel SAB Finance (na snímku). Produkt SAB TARF umožňuje dosahovat výhodnějšího kursu, než je standardní forwardový kurz.
Společnost SAB Finance je na trhu od roku 2004, je jedním z největších zprostředkovatelů devizových obchodů v Česku. Je součástí skupiny SAB, jež má mimo jiné majetkovou účast v Trinity Bank.
Spolumajitel Trinity Bank a SAB Finance Radomír Lapčík je investorem newstream agency a.s., vydavatele zpravodajského serveru newstream.cz a tištěných magazínů Newstream Club a Realitní Club.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti SAB Financial Group podnikatele Radomíra Lapčíka nákup kontrolního podílu v Trinity Bank.
Bankéř Lapčík získal kontrolu nad Trinity Bank, splnil všechny podmínky
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.