Sabotáž připravila Teslu o stovky milionů eur. Výroba v Německu už se opět rozjela

Před týdnem levicoví ekologičtí aktivisté vyřadili z provozu jedinou evropskou továrnu Tesly, která stojí nedaleko Berlína. Dnes se výroba v závodě opět rozjela. Týdenní výpadek výroby ale automobilku připravil o stovky milionů eur.
Závod americké automobilky Tesla u Berlína ve středu obnovil výrobu, informovala rozhlasová stanice rbb. Firma výrobu musela minulý týden přerušit po sabotáži levicových aktivistů, kvůli které byl závod bez dodávek elektrické energie. Gigafactory v Grünheide je jediným závodem, který Tesla v Evropě má.
„Stroje byly restartovány řízeným a bezpečným způsobem, aby se mohla obnovit ranní směna,“ cituje agentura Reuters vedoucí podnikové rady závodu Michaelu Schmitzovou.
Rozsáhlý výpadek proudu v oblasti poblíž továrny Tesly způsobil minulý týden v úterý požár sloupu elektrického vedení. K sabotáži se později v dopise přihlásila radikální levicová skupina Vulkangruppe. Firma škodu vyčíslila na stovky milionů eur.
Společnost Table Media v úterý s odvoláním na informované zdroje uvedla, že do závodu Tesly u Berlína dnes přijede šéf automobilky Elon Musk. Setkat by se měl s premiérem Braniborska Dietmarem Woidkem a s ministrem hospodářství této spolkové země Jörgem Steinbachem.
Továrna amerického výrobce elektromobilů Tesla nedaleko Berlína zastavila kvůli výpadku proudu výrobu. Závod u obce Grünheide byl evakuován, firma poslala domů tisíce zaměstnanců, řekla agentuře DPA mluvčí společnosti.
„Dnes jsme sabotovali Teslu“. Levicoví extremisté přerušili výrobu v berlínské gigafactory
Zprávy z firem
V Tesle si objednali 4000 mini koláčků, objednávku ale na poslední chvíli zrušili. Bez zaplacení. Malé rodinné pekařství v kalifornském San Jose toto storno objednávky málem položilo, nebýt zákazníků, kteří kauzu zaregistrovali na sociálních sítích, a pekárnu vykoupili.
Muskova Tesla málem položila byznys malé kavárnice
Enjoy
Za to, že Elonovi Muskovi nebyla přiznána v hodnotě přes bilion korun, požadují právníci také rekordní odměnu. Chtějí ji v akciích Tesly.
Sedm milionů korun za hodinu práce? Jde to, když stojíte jako právník proti Muskovi
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.