Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Samsungu klesl provozní zisk o 96 procent, firma omezí výrobu čipů

Společnost Samsung
ČTK
 ČTK

Jihokorejské společnosti Samsung Electronics klesl v prvním čtvrtletí provozní zisk o 96 procent na 600 miliard wonů (9,8 miliard korun), a dostal se tak na 14leté minimum. Firma to odhaduje v předběžných výsledcích hospodaření, popad zisku vyplynul z poklesu světového trhu s polovodiči. Samsung proto oznámil, že citelně sníží výrobu čipů, informovala agentura Reuters.

Společnost Refinitiv SmartEstimate dříve odhadla, že Samsung vykáže provozní zisk 873 miliard wonů. Kvartální provozní zisk byl nejnižší od prvního čtvrtletí 2009, kdy činil 590 miliard wonů. Tržby za letošní první čtvrtletí pravděpodobně klesly o 19 procent, uvedl Samsung.

"Poptávka po paměťových čipech se prudce snížila v důsledku makroekonomické situace a poklesu poptávky," uvedla společnost. "Výrazně snižujeme výrobu paměťových čipů," dodala. Rozsah snížení ale neupřesnila.

Amazon Web Services

Amazon bude vyrábět diamanty. Umožní mu to revoluci v cloudu

Společnost Amazon bude společně s divizí podniku De Beers vyrábět průmyslové diamanty. Největší internetový prodejce světa, který se angažuje také v oblasti cloudových služeb, sází na to, že drahokamy vyrobené na míru by mohly přinést revoluci v počítačových sítích, píše agentura Bloomberg. Na projektu bude pracovat společnost Element Six, divize De Beers, a Centrum pro kvantové sítě (Center for Quantum Networking) firmy Amazon Web Services (AWS), tedy cloudové divize internetového prodejce.

Přečíst článek

Vzhledem k tomu, že spotřebitelská poptávka po technologických zařízeních je kvůli rostoucí inflaci slabá, odběratelé polovodičů, včetně provozovatelů datových center a výrobců chytrých telefonů a osobních počítačů, upouštějí od nákupů nových čipů a spotřebovávají zásoby.

Analytici odhadují, že divize čipů utrpěla čtvrtletní ztrátu přes čtyři biliony wonů. Ceny paměťových čipů totiž klesly a hodnota jejích zásob se snížila. Šlo by o první čtvrtletní ztrátu čipové divize od prvního čtvrtletí roku 2009. Divize v lepších letech generuje Samsungu přibližně polovinu zisku.

Podrobné výsledky hospodaření včetně rozdělení na jednotlivé divize firma zveřejní koncem tohoto měsíce.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme