Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Saúdskoarabský fond PIF zvýšil podíl v Aston Martin na více než 20 procent

Saúdskoarabský státní fond zvýšil podíl v Aston Martin na více než 20 procent
ČTK
 ČTK

Saúdskoarabský státní investiční fond PIF zvýšil svůj podíl ve výrobci luxusních aut Aston Martin na 20,5 procenta z předchozích 17,9 procenta, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zprávu firmy regulačním orgánům. PIF je druhým největším akcionářem automobilky.

Fond zvýšil svůj podíl týden po čtvrtletních výsledcích hospodaření automobilky, které byly pro investory zklamáním.

Největším akcionářem Aston Martin zůstává předseda správní rady Lawrence Stroll. Třetím největším akcionářem je čínská automobilová skupina Geely.

Zatraceně levná Tesla bude. Zatím se ale neví kdy

Tesla se pod tlakem čínských konkurentů nevzdává myšlenky vyrábět elektroauto, které by nebylo jen pro horních 10 tisíc. Lidový elektromobil by mohl vyjít na v přepočtu 600 tisíc korun, což je třetina průměrné ceny, za níž jde nyní v Evropě pořídit auto na baterky.

Přečíst článek

Aston Martin vykázal za třetí čtvrtletí překvapivě vysokou provozní ztrátu a kvůli problémům při výrobě nového modelu DB12 snížil odhad celoročního objemu prodeje. Očištěná provozní ztráta se ve třetím čtvrtletí snížila na 48,4 milionu liber (zhruba 1,4 miliardy korun) z 55,5 milionu liber před rokem. Analytici však podle agentury Reuters očekávali výraznější pokles ztráty, a to na 38 milionů liber.

Automobilka Aston Martin byla založena v roce 1913. Její auta proslavil mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Nový elektromobil Lexus RZ1

Už žádný volant. Nový elektromobil Lexus RZ nabídne knipl a manuální řazení

Přečíst článek
Doporučujeme