Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Schaeffler zavře dvě evropské továrny. Drasticky zeštíhlet musí i jinde

Schaeffler zavře dvě evropské továrny. Drasticky zeštíhlet musí i jinde
Profimedia
 ČTK

Německý výrobce automobilových součástek Schaeffler v rámci dříve ohlášené restrukturalizace uzavře továrnu v rakouském Berndorfu a závod v britském Sheffieldu. Firma působí i v České republice.

Už začátkem listopadu Schaeffler oznámil, že ve svých evropských závodech plánuje propustit kolem 4700 zaměstnanců.

Uzavření továrny v rakouském Berndorfu se podle agentury APA dotkne zhruba 450 zaměstnanců. Část výroby podle Schaeffleru převezme jeho závod ve slovenské Kysuci, i na ten však bude mít vliv plánované snižování počtu pracovníků. „Firma tam hodlá upravit strukturu personálu, aby optimalizovala výrobní náklady,“ napsala společnost Schaeffler v tiskové zprávě.

Začátkem listopadu firma uvedla, že plánované propouštění se dotkne 15 továren v Evropě, z toho deseti v Německu. Dodala, že v Německu hodlá propustit 2800 zaměstnanců a v jiných evropských zemích dalších 1900 zaměstnanců.

Schaeffler zaměstnává po celém světě kolem 120 tisíc lidí. V České republice provozuje závody v Lanškrouně a ve Svitavách.

Výrobce dílů do elektromobilů Schaeffler bude masivně propouštět. Výrobu má i v Česku

Německý výrobce automobilových součástek Schaeffler plánuje ve svých evropských závodech propustit asi 4700 zaměstnanců. Firma působí i v Česku, kde provozuje závody v Lanškrouně a ve Svitavách. Propouštění se podle vyjádření firmy dotkne deseti továren v Německu a dalších pěti v Evropě. Firma zaměstnává po celém světě kolem 120 tisíc lidí.

Přečíst článek

Thomas Schäfer

Na uzavírání továren a propouštění trváme, uvedl šéf Volkswagenu

Automobilka Volkswagen dál trvá na propouštění a uzavírání továren v Německu, navzdory eskalujícím protestům odborů. Nedělníku Welt am Sonntag to řekl šéf kmenové značky Thomas Schäfer. Je to podle něj nutné, pokud chce firma snížit náklady o čtyři miliardy eur (zhruba 101 miliard korun).

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: EU místo válečné agendy razí zelenou ideologii. Může se jí to krutě vymstít

Klíčová ocelárna Evropy, Thyssenkrupp, v čase války plánuje masivně snížit stav zaměstnanců, o 11 tisíc osob. V EU tedy stále vítězí zelená agenda nad snahou Rusko vojensky odstrašit, což může být fatálně krátkozraké.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme