Sdílené skútry v Praze dojezdily. BeRider nenašel partnera a končí

Čtyři roky v Praze fungoval projekt sdílených skútrů BeRider, za kterým stála Škoda Auto DigiLab. Služba ale ke konci května končí, protože nenašla vhodného partnera na rozšíření. Navzdory rostoucímu počtu zákazníků i jízd.
„I přes velkou popularitu a každoročně rostoucí počet jízd musel tým učinit rozhodnutí, a službu ukončit. Vždy jsme věděli, že službu je třeba dál rozšiřovat: mít více skútrů ve více městech. Pro zajištění dalšího provozu se nám nepodařilo najít vhodného partnera. Provozování služeb jako BeRider není pro Škoda Auto DigiLab hlavní činnost a nyní se bude soustředit na klíčové projekty, které jsou spojeny s mobilitou a digitální službami v osobních vozech,” stojí v prohlášení BeRider.
Potenciál českého trhu sdílených aut je podle společnosti Anytime zhruba trojnásobný oproti současnosti. Car4Way nabízí tisíc vozů v Praze, další stovku v Brně.
Praha nabízí téměř dva tisíce sdílených vozů. Jejich obliba roste i kvůli covidu
Zprávy z firem
Sdílené elektrické skútry, které bylo možné objednat přes aplikaci, zůstanou v pražských ulicích do konce května. Projekt, který založilo inovační centrum Škoda Auto DigiLab, se podílel na tvorbě podmínek pro sdílenou dopravu. BeRider uvádí, že za čtyři roky fungování projektu jeho zákazníci na skútrech najezdili 4,2 milionu kilometrů, čímž ušetřili planetě 512 tun oxidu uhličitého ve srovnání s jízdou autem.
Škoda Auto DigiLab vede od 1. května Tillmann Stauske, ve funkci nahradil Jarmilu Plachou, která převezme nové úkoly v koncernu Volkswagen. Plachá, která digitální inovační centrum vybudovala, stála v jeho čele od března 2017. Stauske se zaměří na vývoj digitálních služeb pro firemní i koncové zákazníky, oznámila Škoda Auto.
Škoda Auto DigiLab vede Tillmann Stauske
Zprávy z firem
„Prvního června už bude ale služba vypnutá a skútry z ulic odvezeme. Náš eshop bude fungovat dále do vyprodání zásob,” uvádí BeRider. Uživatelé skútrů, kteří mají službu předplacenou, dostanou v červnu peníze zpět.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.