Šéf Alphabetu Sundar Pichai loni vydělal skoro pět miliard

Šéf technologické firmy Alphabet, pod kterou spadá internetový vyhledávač Google, Sundar Pichai si v loňském roce vydělal celkově 226 milionů dolarů, v přepočtu skoro pět miliard korun. To je zhruba 800krát více, než průměrný výdělek zaměstnance této firmy, napsala agentura Reuters s odkazem na údaje zveřejněné společností. Alphabet nedávno oznámil úspory a snížení počtu svých zaměstnanců.
Dritvou většinu své odměny, zhruba 218 milionů dolarů, dostal Pichai v akciích. Agentura Bloomberg uvádí, že Pichai dostává prémii v akciích každé tři roky. Jeho odměn z loňského roku je však o něco nižší než v roce 2019, kdy dostal celkem 281 milionů dolarů. Samotná mzda manažera činila v uplynulých třech letech dva miliony dolarů. Další miliony dolarů pak společnosti utrácí za různé požitky, například ochranku.
Údaj firmy zveřejnila krátce poté, co představila svůj záměr výrazně zeštíhlit svůj personál. Alphabet chce zrušit na 12 tisíc pracovních míst, což je zhruba šest procent celkového počtu jeho zaměstnanců. To vyvolalo protesty v pobočkách v Londýně či Curychu.
Učitelé rádi vyprávějí, že jim nevychovaní rodiče zasahují do pedagogické činnosti. Často mají pocit, že musí napravit chyby nezvedených rodičů. Je to jedna z oblíbených učitelských legend.
Dalibor Martínek: Učitelé se domohli vyšších platů. Kdy se my domůžeme lepší výuky?
Názory
Během jediného dne se bohatství Elona Muska propadlo o 13 miliard dolarů, tedy ještě o víc, než dokázal prošutrovat ministr financí Zbyněk Stanjura za první kvartál letošního roku. Ve čtvrtek 20. dubna tak Musk zjistil, že když se nedaří, tak se prostě nedaří.
Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.