Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Šéf L'Oréalu: Trh s kosmetikou do konce desetiletí výrazně vzroste

šéf L'Oréalu Nicholas Hieronimus
Wikimedia / CC BY 3.0
 ČTK

Trh s kosmetikou do konce desetiletí vzroste o téměř 50 procent na 400 miliard eur, odhaduje šéf L'Oréalu Nicholas Hieronimus. Řekl to v rozhovoru s agenturou Bloomberg. Ve své prognóze se opírá o vzestup střední třídy a skutečnost, že lidé chtějí prémiové produkty s vyšší cenou. Připomíná také, že spotřebitelská základna se rozšířila nad rámec žen a mladých lidí.

Hieronimus kosmetickou firmu vede už téměř čtyři desetiletí. Za tu dobu se podle něj kosmetický průmysl výrazně proměnil. Díky internetovému obchodu a sociálním sítím mohou snáze do odvětví vstoupit začínající firmy. Do popředí zájmu se dostala divize péče o pleť a kosmetické produkty používá čím dál více mužů.

"Testuji naše produkty i produkty konkurence. Chceme se ujistit, že máme to nejlepší. Někdy se objeví zajímavý konkurenční výrobek, kterému se musíme vyrovnat," řekl mimo jiné Hieronimus.

Německý výrobce obuvi Birkenstock požádal o primární nabídku akcií v USA

Birkenstock požádal o primární nabídku akcií v USA, oceněn může být až na 8 miliard dolarů

Německý výrobce obuvi Birkenstock podal ve Spojených státech žádost o primární veřejnou nabídku akcií (IPO). Stal se tak druhou velkou evropskou společností, která tento měsíc usiluje o vstup na akciový trh v USA.

Přečíst článek

Za největší změnu v odvětví za posledních deset let považuje nástup technologie (takzvaný beauty tech). Technologie pomáhá zvyšovat účinnost kosmetických produktů, ať už prostřednictvím diagnostiky, nebo dokonce prostřednictvím personalizovaných kosmetických produktů na míru. V tom spatřuje i budoucnost sektoru.

"Do technologií každoročně investujeme přes jednu miliardu eur. Zavázali jsme se stát se lídrem v oblasti technologií pro kosmetický průmysl. Využíváme přitom umělou inteligenci. Chceme tak pomoci našim výzkumníkům, aby dokázali přijít s novými způsoby, jak vytvářet produkty," řekl.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme