Šéfka České bankovní asociace po třech letech končí

Monika Zahálková opouští Českou bankovní asociaci (ČBA). V pozici výkonné ředitelky byla víc než tři roky a v době jejího působení došlo k zásadnímu rozvoji asociace, oznámila ČBA.
V ČBA Educa Zahálková nastartovala nové projekty v oblasti finančního vzdělávání a posílila význam a vnímání asociace. Úspěšně působila v době pádu Sberbank a napadení Ukrajiny. Podílela se na rychlé pomoci lidem z Ukrajiny, a to usnadněním otvírání účtů v českých bankách.
Velkého posunu dosáhla i v oblasti kyberbezpečnosti. Díky kampani #nePINdej! se o rizicích spojených s útočníky dozvěděly miliony lidí, a kampaň se tak stala nejúspěšnějším počinem svého druhu. Významným krokem bylo i spuštění interaktivního a rychlého přehledu informací o vývoji ekonomiky a bankovního sektoru, webu ČBA Monitor.
„Moje mise v ČBA je splněna a jsem ráda za to, co všechno jsme za dobu mého působení zvládli. Vytvořila jsem kolem sebe tým skvělých lidí, kteří mi při plnění mých úkolů významně pomáhali. Teď cítím, že je čas přijmout nové výzvy, a rozhodla jsem se rozvíjet svou kariéru novým směrem," řekla Monika Zahálková.
„Za jejího působení došlo k modernizaci asociace, jejímu zviditelnění u odborné i široké veřejnosti. ČBA hraje díky ní důležitou roli v oblasti kyberbezpečnosti a odborného vzdělávání v oblasti financí,” uvedl Jan Juchelka, prezident České bankovní asociace.
Ve funkci výkonné ředitelky ČBA byla Zahálková od října 2020. Má více než 20 let zkušeností z oblasti Corporate Governance. Od roku 2001 působila jako výkonná ředitelka a členka Řídícího výboru Czech Institute of Directors a od roku 2014 byla jeho jednatelkou. V letech 2018 a 2019 byla členkou představenstva mediálního domu Economia. Od roku 2021 je členkou Garančního systému finančního trhu.
Chci, aby se finanční gramotnost vyučovala na základních školách, říká ředitelka České bankovní asociace Monika Zahálková v rozhovoru pro newstream.cz. Asociace kromě toho nyní chystá novou statistickou platformu a pomáhá bankám s ESG. „Během krize si banky uvědomily svou celospolečenskou roli. A chovaly se neskutečně vstřícně,” říká Zahálková. I proto nejsou dopady covidu do bankovního sektoru tak negativní.
Monika Zahálková: České banky pomohly zmírnit covidovou krizi
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.