Síť obchodů s brýlemi Eiffel Optic zkrachovala, na výplaty už nemá

Síť tuzemských obchodů s optikou Eiffel Optic zkrachovala. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma, dluží okolo 86 milionů korun. Peníze nemá ani na lednové výplaty. Ja¨ko první na to upozornil server Seznam Zprávy s odkazem na insolvenční návrh, zveřejněný v insolvenčním rejstříku.
Společnost, kterou v roce 1991 založil Eyüp Pekergin, má v Česku 26 prodejen a zaměstnává kolem 150 lidí. Jako důvod svého krachu uvedla podle serveru důsledky koronavirových uzavírek a pokles maloobchodního prodeje.
Přerovská společnost Meopta-optika loni po nepříliš zdařilém covidovém roce 2021 naskočila na růstovou trajektorii. Letošní rok měl být z pohledu hospodaření ještě o něco lepší. Přesto se firma chystá propouštět. A to Masivně. O práci má přijít desetina zaměstnanců.
Přerovská Meopta-optika bude propouštět. O práci přijde až 200 lidí
Zprávy z firem
Firma v insolvenčním návrhu napsala, že ještě na konci předcovidového roku 2019 byla její situace stabilní, měla tržby ve výši zhruba 363 milionů korun a její provozní výsledek dosáhl 7,9 milionu korun, o rok později její provozní výsledek už byl ale minus 20 milionů korun a v roce 2021 a 2020 se tržby dál propadly.
Chodí biohackeři spát pozdě nebo brzy? Určuje to cirkadiánní rytmus, tedy biologický cyklus řídící bdění a spánek. Jak je důležitý, co vše má na starosti a proč je dobré dívat se do slunce, se dočtete v novém dílu seriálu Biohacking.
Biohacking: Vyšší váha je nemoc spánku
Enjoy
„Došlo k dalšímu poklesu tržeb na úroveň 115 milionů Kč za jednotlivá zdaňovací období a není předpoklad, že dojde v brzké době k navýšení těchto příjmů,” uvedla k okolnostem svého úpadku firma.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.