Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Škoda Auto začala stavět v Boleslavi nové hlavní sídlo, dostane jméno po otcích zakladatelích

Vizualizace nového sídla Škody Auto
Škoda Auto, s laskavým svolením
 ČTK

Automobilka Škoda Auto začala v pondělí v Mladé Boleslavi stavět nové hlavní sídlo společnosti. Komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus, bude postaven naproti dosavadnímu objektu vedení společnosti. Jeho dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2023, vznikne místo až pro 1700 zaměstnanců, uvedla automobilka. Kolik bude výstavba stát, firma neuvedla.

Budoucí hlavní sídlo české automobilky se bude rozprostírat na celkové ploše 44 tisíc metrů čtverečních. Vzniknou čtyři bloky s pěti podlažími. Dosavadní administrativní pracoviště budou do novostavby přesunuta z jedenácti firemních a dalších ploch aktuálně pronajatých v Mladé Boleslavi. Tímto krokem docílí společnost operativních úspor.

Výroba v mladoboleslavské továrně Škoda Auto

Odborář Povšík o přeměně Škoda Auto na elektromobilitu: Tak obtížnou situaci jsme ještě nezažili

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro týdeník Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Přečíst článek

Vedle kancelářských ploch bude nový komplex disponovat také závodní restaurací pro 400 hostů a konferenční zónou. Podzemní garáž poskytne místo pro parkování až 300 vozidel.

Prostřednictvím naší nové budovy vedení společnosti se jasně hlásíme k Mladé Boleslavi a k zakladatelům naší společnosti. Prostory budovy Laurin & Klement Kampus v budoucnu poskytnou optimální podmínky pro mezioborovou spolupráci a kreativní simply clever nápady, které tvoří podstatu naší značky," uvedl člen představenstva Karsten Schnake.

„Při stavbě nové budovy se důsledně řídíme ambiciózními předpisy udržitelného rozvoje, které jsme si sami stanovili. Další elektřinu bude mimo jiné dodávat fotovoltaický systém s 330 panely a výkonem 100 kW,“ dodal.

Baterie do elektromobilů v závodu Škoda Auto.

Škoda Auto vyrábí v Mladé Boleslavi baterie do elektromobilů pro celý koncern Volkswagen

Škoda Auto v Mladé Boleslavi nově vyrábí baterie pro elektromobily celého koncernu Volkswagen. Do technologií nainvestovala přes tři miliardy.

Přečíst článek

Zásobování nové budovy energií s neutrální bilancí emisí CO2 zajistí Škoda Auto do roku 2025 přechodem na biomasu. Na střeše budovy bude umístěna fotovoltaická elektrárna provozovaná ve spolupráci s energetickou společností ČEZ, která bude s 330 panely o maximálním výkonu 100 kW dodávat další elektrickou energii nutnou k provozu budovy.

Řada stavebních úprav a technických inovací zároveň přispěje k výraznému snížení spotřeby elektřiny. Jen použitím technologie LED a inteligentních světelných senzorů klesne množství potřebné energie ve srovnání s klasickými zářivkami o polovinu. Vysoce účinná vzduchotechnika bude v noci ochlazovat kancelářské prostory, klimatizační systémy zároveň dosáhnou zpětným získáváním energie účinnosti rekuperace 80 procent. Rolety budou chránit před slunečním zářením, a sníží tak zátěž spojenou s chlazením o 30 procent, uvedla Škoda Auto.

Škoda Auto, ilustrační foto

Provozní zisk Škody Auto klesl o čtvrtinu na 8,3 miliardy korun

Provozní zisk automobilky Škoda Auto v prvním čtvrtletí klesl zhruba o čtvrtinu na 337 milionů eur (8,3 miliardy korun) ze 448 milionů eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to uvedl mateřský koncern Volkswagen. Upozornil, že na výsledky měla negativní vliv válka na Ukrajině.

Přečíst článek

V centrální nádrži se bude zachytávat dešťová voda, která se bude upravovat pomocí filtračního systému o kapacitě 776 metrů krychlových. Následně ji bude možné používat například pro zavlažování zeleně.

Škoda Auto loni zákazníkům na celém světě dodala 878 200 vozů, což je o 12,6 procenta meziročně méně. Automobilka loni zvýšila nekonsolidovaný čistý zisk o 48 procent na 22,41 miliardy korun. Nekonsolidované tržby mateřské firmy se snížily o 0,4 procenta na 422,6 miliardy korun.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme