Světová premiéra. Nový Kodiaq s hybridním pohonem budil v Berlíně zvědavost návštěvníků

Automobilka Škoda Auto v Berlíně ve světové premiéře představila druhou generaci svého největšího SUV Kodiaq. Začne se vyrábět v příštím roce v Kvasinách na Rychnovsku, kde do úprav výrobní linky automobilka investovala 12 milionů eur, tedy zhruba 290 milionů korun.
Nový Kodiaq bude poprvé dodávaný s hybridním pohonem. I kvůli tomu musela být stávající výrobní linka upravena. Další investice směřovaly do integrace moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úpravy robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Každý den má z linky sjíždět až 410 vozů Kodiaq druhé generace.
Škoda Kodiaq odhalila dynamický a emotivní vzhled. Mezi highlighty patří skulpturálně tvarovaná příď, výrazné hranaté podběhy kol, disky o průměru 17″ až 20″, robustní zadní nárazník a Matrix-LED přední světlomety druhé generace s krystalickými designovými prvky.
Prohlédněte si vůz nové generace vozu Škoda Kodiaq
Kodiaq 2024 přichází s vylepšenou úrovní bezpečnosti a technologií ve srovnání se současným modelem. Kromě nového exteriéru a interiéru dostane nový Kodiaq také řadu účinných prvků, nyní včetně plug-in hybridní varianty s elektrickým dojezdem přes 100 km.
ŽIVĚ: Přímý přenos představení nového Kodiaqu sledujte zde
Od světové premiéry modelu Kodiaq v září 2016 vyrobila Škoda ve svých závodech v České republice, na Ukrajině, v Číně, Indii a do zastavení výroby v březnu 2022 také v Rusku přes 800 tisíc vozů Kodiaq. Celkově již Škoda vyrobila přes tři miliony vozů kategorie SUV.
Automobilka Škoda Auto zvažuje po zahájení prodejů na vietnamském trhu vstup i do Thajska, Malajsie nebo Indonésie. Novými odbytišti chce nahradit výpadek prodejů v Číně a v Rusku. Novinářům to během otevření prvního vietnamského dealerství v Hanoji řekl člen představenstva Škody Martin Jahn.
Jahn: Vietnam je pro Škodu brána do jihovýchodní Asie. Na řadě je Thajsko či Malajsie
Zprávy z firem
Důvěra v českou ekonomiku spadla nejníže od covidu. Důvěra v průmyslu je nejnižší od roku 2009, od světové finanční krize, nebereme-li v potaz tři kritické covidové měsíce duben až červen 2020. Klesá ovšem opět i důvěra spotřebitelů. Na spotřebitele zřejmě dolehla tíseň průmyslníků, míní hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.
Důvěra v průmyslu je nejnižší od světové finanční krize. A to již nehrozí pandemické restrikce
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.