Škoda Transportation začne vyrábět dieselové autobusy. První dodá armádě

Škoda Transportation vstupuje na trh dieselových autobusů. Prvních šest ryze dieselových vozů objednala česká armáda. Hlavní části vyrobí sesterský závod v Turecku.
Ministerstvo obrany nakoupí šest zájezdových autobusů Škoda D’COACH zhruba za 30 milionů korun. Po rozšíření nabídky vozidel vstupuje skupina touto objednávkou na evropský trh autobusů s dieselovým pohonem, uvedla viceprezidentka pro autobusovou mobilitu Tanya Altmannová.
Základní komponenty vyrobí turecký závod Temsa a v Plzni pak firma dokončí část interiéru, úpravu podle požadavků zákazníka a vizuální podobu vozu, uvedl mluvčí skupiny Jan Švehla. PPF jako 90procentní vlastník Škody Transportation loni v listopadu získala poloviční podíl v podniku Temsa, hlavním tureckém producentovi autobusů a lehkých nákladních aut.
„Nabízíme teď zákazníkům kompletní portfolio kolových vozidel pro městskou, příměstskou, meziměstskou i zájezdovou dopravu. Konkrétně od trolejbusů, klasických i parciálních, přes elektrobusy až po úsporné autobusy s dieselovým pohonem. K tomu navíc zajišťujeme zákazníkům i veškeré poprodejní služby,” dodala viceprezidentka.
Vozy dodá plzeňská Škoda Electric, dceřiná firma Škody Transportation a výrobce trolejbusů a elektrobusů, ve dvou zakázkách. Jde o 12 metrů dlouhé zájezdové autobusy s motorem DAF MX-11 o výkonu 330kW. Splňují normu Euro 6 a mají automatickou převodovku. První dva autobusy mají 51 míst, další čtyři vozy 44 sedadel. „Vozy Škoda D’COACH mají veškerou bezpečnostní a komfortní výbavu podle nejmodernějších standardů. Sedadla jsou uzpůsobena na dlouhé trasy a cestující tak budou mít maximální pohodlí,” uvedl Švehla. Ve výbavě je také kuchyňka, dvě lednice a velký zavazadlový prostor. Řidiči ocení adaptivní tempomat, dodal.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.