Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Skupina Allegro zvýšila zisk téměř o třetinu

Polská společnost Allegro zvýšila čtvrtletní provozní zisk téměř o třetinu
iStock
 ČTK

Polská obchodní skupina Allegro, která působí rovněž v České republice, zvýšila v letošním druhém čtvrtletí hrubý provozní zisk (EBITDA) meziročně o 32,7 procenta na 726,9 milionu zlotých (zhruba 4,3 miliardy korun). Čtvrtletní tržby společnosti vzrostly o 12,5 procenta na téměř 2,7 miliardy zlotých.

„Druhé čtvrtletí bylo pro společnost Allegro plné milníků. Pokračujeme v růstu našeho podnikání a zvyšování ziskovosti v Polsku, zatímco postupně expandujeme do zahraničí,“ uvedl šéf podniku Roy Perticucci. Dodal, že celkový počet aktivních kupujících na platformách firmy překročil 20 milionů. Toto číslo podle něj zahrnuje také zhruba pět milionů zákazníků mimo Polsko.

„Ve druhém čtvrtletí uplynul rok od spuštění Allegro.cz v Česku a bylo to první celé čtvrtletí pro Allegro.sk na Slovensku. Obě platformy pokračují v transformaci e-commerce v obou zemích,“ uvedl Perticucci. Dodal, že počet aktivních kupujících v Česku a na Slovensku překročil 2,5 milionu. Nyní firma podle něj připravuje vstup do Maďarska, který by se měl uskutečnit ještě letos.

Polské Allegro na přelomu let 2021 a 2022 koupilo přední české e-shopy s elektronikou CZC.cz a Mall.cz. „Allegro pokračuje v transformaci českých značek Mall a CZC na efektivní obchodníky na platformě Allegro,“ uvedla firma.

Tomáš Čupr

Antimonopolní úřad povolil Čuprovi nákup skupiny lékáren Pilulka

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil zakladateli rozvážkové služby potravin Rohlík.cz Tomáši Čuprovi nákup české skupiny lékáren Pilulka. Informovala o tom Čuprova skupina TCF Capital, která kontrolní podíl v Pilulce kupuje prostřednictvím firmy Growth Expert. Mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda povolení fúze transakce potvrdil.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme