Miliardář Kutnar kupuje slovenskou Stachemu

Investiční fond Dekinvest ze skupiny Dek podnikatele a miliardáře Víta Kutnara kupuje slovenskou společnost Stachema včetně její české pobočky. Spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svém webu.
„K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výroby stavební chemie,“ uvedl úřad s tím, že fúzi posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení. Rozhodnutí tak vydá do 20 dní.
Popandemická „rekonvalescence“ stavebnictví probíhá pomaleji, než je tomu u zbytku české ekonomiky. A ani ta není kdovíjak rychlá, zejména kvůli zadrhávání automobilového průmyslu a zdražování průmyslových vstupů, včetně pracovní síly. Stavebnictví je „nejvíce nemocným mužem“ české ekonomiky.
Stavebnictví je „nejvíce nemocným mužem“ české ekonomiky
Money
O nákupu 100 procent akcií skupinou Dek na svém webu informovala i společnost Stachema. „Skupina Dek podepsala s dosavadními akcionáři Stachemy smlouvu o nákupu 100 procent akcií společnosti a po schválení transakce příslušnými úřady se stane jejím jediným akcionářem. Chtěli bychom Vás ujistit, že Dek i Stachema zůstanou i po dokončení transakce fungovat nezávisle a odděleně, nebudou sdílet informace o zákaznících ani obchodních podmínkách a všechny dohody mezi společností Stachema a jejími zákazníky budou zachovány a dodrženy,“ uvedli v oznámení výkonný ředitel Stachema CZ Radim Novák a generální ředitel Dek Vít Kutnar.
Brownfield na Florenci se změní podle projektu týmu složeného převážně z domácích ateliérů UNIT architekti, A69 – architekti a v Londýně působícího studia se slovenskými kořeny Marko & Placemakers.
Mezinárodní urbanistická soutěž na obnovu Florence má vítěze
Enjoy
Společnost Stachema vznikla v roce 1991 na Slovensku, o rok později i v České republice. Podle internetových stránek slovenské mateřské společnosti je jedním z předních výrobců a dodavatelů stavební chemie, materiálů pro povrchové úpravy fasád, chemických přípravků a speciálních hmot. Podle poslední zveřejněné výroční zprávy za rok 2019 dosáhla Stachema CZ čistého obratu 643 milionů korun a vykázala čistý zisk 41,9 milionu korun.
Největší český prodejce stavebnin, skupina DEK Víta Kutnara, který s majetem přes šest miliard obsadil 30. příčku žebříčku miliardářů sestavovaného časopisem Forbes, má více než sto prodejen v České republice a na Slovensku. Letos v květnu ÚOHS skupině povolil nákup výrobce betonových dlažeb Best. Podle konsolidované výroční zprávy za rok 2020 vykázala skupina čistý obrat ve výši 857 milionů korun a zisk po zdanění ve výši 231 milionů korun.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.