Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Skupina Progresus a developer Garbe plně obsadili průmyslové centrum u Chomutova

Průmyslové centrum u Chomutova
Progresus
Komerční spolupráce

Projekt industriálního centra Garbe Progresus Park Klášterec I mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří je krátce po svém dokončení již plně obsazen.

Také zbývajících 27 procent volné kapacity pro sebe získal dosavadní hlavní nájemce, skupina ISOLITE. Německý výrobce těsnicích systémů pro automobilový a letecký průmysl tak do nového českého zázemí přesune po svém německém závodu rovněž nizozemskou robotickou výrobu o vysoké přidané hodnotě. Pro region to bude znamenat dalších 120 pracovních míst s dlouhodobou perspektivou.

„Zájemců o zbývající volnou kapacitu v Garbe Progresus Park Klášterec I bylo hned několik a jejich souhrnná poptávka výrazně převyšovala nabídku. Od začátku tak bylo jasné, že se nemůže dostat na všechny. I díky dosavadní vzájemné spokojenosti jsme se nakonec rozhodli upřednostnit skupinu ISOLITE a rozšířit s ní spolupráci na základě dlouhodobé nájemní smlouvy,” uvádí Lukáš Zrůst, spolumajitel skupiny Progresus, která byla hlavním investorem projektu s mezinárodní certifikací udržitelnosti BREEAM Very Good.

Chatu na Lipně navrhlo studio Les Archinautes.

Dřevostavby jsou na vzestupu a neměly by se přeregulovat

Lukáš Zrůst, spolumajitel investiční skupiny Progresus, která má v portfoliu největšího českého výrobce dřevostaveb RD Rýmařov, sdílel své názory a zkušenosti s dřevostavbami v rámci debaty největšího světového think-tanku sdružujícího profese kolem developmentu, urbanismu a architektury Urban Land Institute (ULI).

Přečíst článek

Nová pracovní místa pro kraj

Průmyslové a logistické centrum za 520 milionů korun společnost ISOLITE začala využívat už loni v listopadu, kdy na více než 13 tisíc metrů čtverečních přesunula výrobu z německého Ludwigshafenu. Zbývajících 5 tisíc metrů čtverečních nyní společnost využije k relokaci nizozemské robotické výroby, která dodává komponenty například pro skupinu Mercedes-Benz. V hale bude probíhat automatizovaná montáž turbodmychadel a sacích potrubí určených pro hybridní osobní vozy i užitková vozidla. Nová výroba s sebou přináší dalších 110 pracovních míst v oblasti výroby, 10 pozic administrativních a také referenční procesy pro výzkum a vývoj automatizované montáže a laserového svařování.

Smlouva se společností ISOLITE na pronájem celého průmyslového centra, na jejímž uzavření se podílela mimo jiné i společnost Cushman & Wakefield, zahrnuje období 10 let s opcí na další dekádu. „Jsme rádi, že se industriální zóna plně využívá a obyvatelé Klášterce i celého Chomutovska si díky příchodu velkých zaměstnavatelů mohou vybírat ze stabilních a kvalifikovaných pracovních míst,“ uvedl starosta Klášterce nad Ohří Štěpán Drozd.

video

Německý Isolite přesune výrobu výfuků do průmyslového parku na Chomutovsku. Zaměstná až 300 lidí

Krátce po zahájení výstavby průmyslového parku v Klášterci nad Ohří přichází developer a spoluinvestor projektu Garbe Industrial Real Estate CEE a investor Progresus s oficiálním představením hlavního nájemce. Tím bude německý gigant z automobilového segmentu, společnost Isolite, která uzavřela nájemní smlouvu na období 10 let. Isolite si pronajme více než 13 tisíc metrů čtverečních průmyslové haly a nabídne v regionu téměř 300 nových kvalifikovaných pracovních míst.

Přečíst článek

Nabídka práce by se navíc mohla v lokalitě do budoucna ještě rozšířit. Progresus a Garbe se chtějí průmyslové zóně Verne mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří u silnice R13 a dálnice D7 dál věnovat. S ohledem na přetrvávající vysokou poptávku po industriálních nemovitostech v České republice zvažují možnosti dalšího rozvoje zóny, včetně varianty pokračovat v úspěšném projektu Garbe Progresus Park Klášterec další etapou.

Martin Polák, ředitel GARBE pro východní a střední Evropu, dodává: „Dopronájem celé haly současnému nájemci je určitě logickým krokem jak pro nás, tak pro ISOLITE. Navíc se tím na Ústecku etabluje výrazná a úspěšná výrobní firma, která vytvoří další pracovní místa. Nájemce naopak ocení, že hala splňuje vysoké technické standardy s certifikací BREEAM Very Good.“

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme