Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Slabý Samsung. Provozní zisk firmy klesl o 35 procent

Společnost Samsung
ČTK
 ČTK

Provozní zisk jihokorejské společnosti Samsung Electronics ve čtvrtém čtvrtletí podle předběžných výsledků meziročně klesl o 35 procent na 2,8 bilionu wonů (zhruba 48 miliard korun). Zisk výrazně zaostal za očekáváním analytiků, přetrvávající slabá poptávka po spotřební elektronice totiž převážila nad zlepšenými výsledky divize pro výrobu paměťových čipů, uvedla agentura Reuters.

Analytici podle průzkumu společnosti LSEG SmartEstimate předpokládali, že provozní zisk dosáhne 3,7 bilionu wonů. Ačkoli provozní zisk ve čtvrtém čtvrtletí zaostal za očekáváním, tempo jeho meziročního poklesu bylo nejmírnější za posledních pět čtvrtletí.

Samsung je největším výrobcem paměťových čipů na světě. Firma je světovou jedničkou rovněž ve výrobě chytrých telefonů a televizorů. „Jedinou věcí, která se zlepšila, jsou paměťové čipy, protože čínští výrobci osobních počítačů a mobilních zařízení si začali ve čtvrtém čtvrtletí doplňovat zásoby,“ uvedl jeden z analytiků makléřské společnosti BNK Investment & Securities. „Spotřebitelská poptávka stále není silná. A dokud se nesníží úrokové sazby a hospodářství se nedočká podpory, zřejmě se příliš nezlepší,“ dodal.

Německý řetězec parfumerií Douglas plánuje vstup na burzu

Německý řetězec parfumerií Douglas plánuje vstup na burzu

Německý maloobchodní prodejce parfémů a kosmetiky Douglas uvažuje o vstupu na burzu, a to už v prvním čtvrtletí. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters. Vstup firmy na veřejný trh by tak mohl být jedním z prvních velkých testů primárních veřejných nabídek akcií (IPO) v Evropě v letošním roce. Podnik se k informacím odmítl vyjádřit.

Přečíst článek

Ceny paměťových čipů v loňském roce podle serveru CNBC výrazně klesly v důsledku nadměrných zásob a slabé poptávky po konečných produktech, jako jsou chytré telefony a laptopy. „Předpokládáme, že od loňského třetího čtvrtletí se ceny pamětí začaly zotavovat, a to kvůli omezování produkce ze strany dodavatelů a oživení poptávky po mobilních zařízeních a osobních počítačích,“ uvedl nicméně minulý týden jeden z analytiků firmy Daiwa Capital Markets.

Ceny paměťových čipů DRAM pro mobilní zařízení se podle odhadů společnosti TrendForce ve čtvrtém čtvrtletí zvýšily o 18 až 23 procent. Ceny paměťových čipů NAND pro mobilní zařízení pak vzrostly o deset až 15 procent.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme