Sortiment e-cigaret rozšířil japonský Ploom

Češi jsou milovníci zahřívaného tabáku. Jeho podíl na celkovém trhu s nikotinovými výrobky je v současné době v Česku zhruba 14 procent, v Německu jsou to zhruba tři procenta.
Nabídku zařízení pro zahřívání tabáku namísto jeho spalováníod června rozšiřuje původem japonský Ploom X, ve své domovské zemi nejrychleji rostoucí zařízení pro zahřívání tabáku. Česko se tak stalo jednou z hrstky zemí světa, kde si spotřebitelé můžou vybrat z takto rozsáhlé nabídky všech obdobných zařízení. Japan Tobacco International (JTI), druhá největší tabáková společnost na českém trhu, k němu bude dodávat náplně pod značkou Camel, uvedla firma v tiskové zprávě.
Ploom X zahřívá tabákovou náplň zvenčí, tabák tak vůbec nepřichází do přímého kontaktu se zdrojem tepla. Díky tomu se tabák nepřipaluje, takže nevzniká nepříjemný zápach a zařízení není třeba často čistit.
„Spotřebitelé, kteří zařízení Ploom X znají, na něm oceňují v prvé řadě to, že zachovává autentickou chuť tabáku a zároveň při jeho používání nevzniká nepříjemný zápach, který mívají spotřebitelé s touto kategorií výrobků spojený. Ploom X je zároveň jednoduchý na používání, protože díky vnějšímu zahřívání tabákové náplně nepotřebuje náročné čištění a náplně do něj se při používání nelámou,“ vysvětluje Stephane Berset, generální ředitel společnosti Japan Tobacco International pro Česko.
Češi jsou milovníci cigaret bez kouře
Česká republika je pátý největší trh v Evropské unii co do počtu prodaných náplní do zahřívaných tabákových výrobků. V absolutních číslech se v Česku prodá obdobný počet náplní jako například v Německu.
Podíl zahřívaného tabáku na celkovém trhu s nikotinovými výrobky je v současné době v Česku zhruba 14 procent, v Německu jsou to zbruba tři procenta. V rámci Evropské unie tak mají spotřebitelé zahřívaného tabáku šestý nejvyšší podíl na celkovém počtu dospělých uživatelů nikotinových výrobků. Velikost trhu s náplněmi do zahřívaných tabákových výrobků v Česku konstantně roste a letos dosáhne zhruba 160 milionů krabiček náplní prodaných ročně.
Pomoc starším a zvyšování kvality života seniorů je podle Evy Prokešové jednou z největších výzev současnosti. I proto se v rámci ESG a CSR aktivit JTI věnuje právě těmto tématům. „Dlouhodobě mě zajímá, jak mohou firmy smysluplně pomáhat sociálně znevýhodněným osobám. Musíme toto téma otevírat,” vysvětluje Eva Prokešová z JTI, která na konci února v Praze povede diskusi u kulatého stolu na setkání Innovative Women Shaping the Future pořádaném velvyslanectvím Irska, Enterprise Ireland a Newstream Business Club českých a slovenských žen.
Eva Prokešová z JTI: Zvyšování kvality života seniorů je zásadní téma
Leaders
Uvedení novinky Ploom má podle vyjádření firmy silný ESG rozměr.
Celý ekosystém Ploom je nastavený tak, aby fungoval udržitelně a omezoval své dopady na životní prostředí. Obaly zařízení využívají materiál z recyklovaných PET lahví, vlákna v nich pocházejí z udržitelného lesního hospodářství. Celé léto pak například bude možné v Praze v Riegrových sadech nakupovat v pop-up obchodě Ploom vedle samotného zařízení a jeho příslušenství také oblečení z Fashion Store Klubu svobodných matek nebo sem donést svoje starší oblečení pro Oděvní banku, kterou Klub svobodných matek a JTI provozují. Udržitelné jsou i tabákové náplně Camel pro Ploom, za ně bude JTI platit českým městům a obcím příspěvek na jejich úklid; součástí příslušenství Ploomu je i dóza na použité náplně.
„Tvář dali Ploom X špičkoví designéři z Kalifornie, technologii navrhli výjimeční konstruktéři z Japonska. Výsledkem je zařízení, které dodá zážitek z autentické chuti tabáku bez nepříjemného zápachu, je snadné na údržbu a je velmi spolehlivé. To vše zabalené ve špičkovém a dostupném designu,“ říká Libor Kadlec, marketingový ředitel Japan Tobacco International pro Česko.
Češi si uvykli jezdit za levnějšími nákupy do Polska. Nejsou to jen potraviny, ale také tabákové výrobky. Vždyť cenový rozdíl na krabičce cigaret z Polska je v průměru 50 korun. A český stát z těchto nákupů nevyinkasuje ani korunu na spotřební dani. Jen kvůli nákupům cigaret a zahřívaného tabáku v Polsku tak stát přijde o sedm miliard korun, spočítaly tabákové společnosti.
Levnější cigarety z Polska připraví českou státní kasu o sedm miliard, spočítaly tabačky
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.