Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Soukup prodal polovinu agentury Médea investorovi Janu Čermákovi

Jan Čermák
Michael Tomeš / Týdeník Hrot
 ČTK

Poloviční podíl v mediální agentuře Médea koupil od Jaromíra Soukupa investor Jan Čermák, který již vlastní 50 procent Soukupovy firmy Empresa Media. Cenu žádná ze stran nezveřejnila.

Médea se základním kapitálem 636 milionů korun funguje primárně jako mediální agentura a zároveň plně ovládá další firmy, jako jsou Médea Promotion, Médea Interactive nebo Médea Public Relations. Podle analytické firmy COMvergence byla Médea loni třetí největší mediální agenturou v ČR.

Čermák již od října vlastní polovinu Soukupovy společnosti Empresa Media, která provozuje TV Barrandov. Obdobně jako v Emprese i v Médee podle obchodního rejstříku nastoupil k Soukupovi Čermák jako druhý člen statutárního orgánu, přičemž pro veškeré větší kroky je potřeba souhlasu obou členů představenstva.

„Médea čelila letos značnému tlaku věřitelů. Právě s nimi proto budeme prioritně jednat a hledat řešení,“ řekl Čermák. „Vše se děje v souladu s předchozími dohodami,“ dodal Soukup. Čermák údajně jedná i o vstupu do další Soukupovy firmy IMP.

Viktor Orbán

Orbán přihrává malou domů svému zeťovi. Spřízněný právník radí vládě s koupí letiště

Maďarské vládě radí s nákupem budapešťského letiště právnická firma navázaná na zetě premiéra Viktora Orbána. Uvádějí to zdroje agentury Bloomberg, podle níž jde o další důkaz nejasné hranice mezi podnikáním a politikou v Maďarsku, které kritizuje Evropská unie.

Přečíst článek

Největšími věřiteli firem z impéria Jaromíra Soukupa jsou fond IFIS (s úvěry původně poskytnutými bankami CREDITAS a ČSOB) a Gomanold (s úvěrem koupeným od Unicredit). Tyto úvěry jsou zajištěny nemovitostmi a pozemky. Dalším věřitelem je Čermákova společnost Enreda, která koupila pohledávky od Českých radiokomunikací. Dalšími věřiteli jsou například Česká televize či agentura Knowlimits.

Čermák a jeho společnost Servis-24 se specializují na pomoc firmám zatíženým dluhy. V minulém roce získal 49procentní podíl ve zlínské společnosti NWT manželů Vítkových, kterou poslaly do insolvence nezvládnuté obchody s energiemi. V NWT věřitelé v únoru 2023 povolili cestu reorganizace, jejíž plán byl schválen velkou většinou na věřitelské schůzi v září 2023. Pomáhal také při půlmiliardovém prodeji Grandhotelu Nabokov v Mariánských Lázních.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme