Spása pro obézní Číňany. Na tamní trh míří lék Wegovy

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk spouští prodej léku na obezitu Wegovy v Číně. Firma odhaduje, že v zemi, která je druhým největším farmaceutickým trhem na světě, trpí obezitou více než 180 milionů lidí. S odkazem na mluvčího podniku o tom informuje agentura Reuters.
Novo Nordisk tak zintenzivňuje soupeření s firmou Eli Lilly, která získala povolení pro prodej svého léku na hubnutí v Číně v červenci. Zatím jej ale na čínský trh neuvedla.
Obě společnosti zvyšují své výrobní úsilí, aby využily velký zájem o léky na hubnutí. Tento trh by podle odhadů analytiků měl do začátku příštího desetiletí přesáhnout 150 miliard dolarů (3,6 bilionu korun).
Novo Nordisk získal povolení pro prodej léku Wegovy v Číně v červnu. Zpočátku se zaměří na čínské pacienty, kteří jsou ochotni platit za týdenní injekční léčbu z vlastní kapsy. Podle zpravodajského serveru Yicai (I-chaj) ale podnik hledá způsoby, jak učinit lék dostupnějším, například prostřednictvím komerčního pojištění.
Celosvětový zájem o Wegovy vyhnal akcie společnosti na rekordní hodnoty. Tržní kapitalizace Novo Nordisku činí přibližně 449 miliard dolarů.
V podzimních plískanicích je horký čaj vítaným občerstvením jak doma, tak venku v restauracích a kavárnách. V našich zeměpisných šířkách jsou nejoblíbenějšími druhy čaje černý, bylinkový, ovocný a zelený. Společné mají to, že nás vnitřně zahřejí, povzbudí trávení, hydratují a dodají specifické mikroživiny v tom konkrétním typu čaje obsažené.
Biohacking: Čaj aneb mnohými zapomenutá antioxidační mana
Enjoy
Náročnou metu pro zvýšení investic do vědy si koncem minulého týdne na setkání hlav států a premiérů členských zemí v Budapešti určila Evropská unie. „Nový“ cíl se ovšem vyznačuje tím, že měl být už dávno splněný.
Dohnat a předehnat. EU opět chystá doping pro vědu a výzkum. Se skluzem 20 let
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.