Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Spor o pudr, Johnson & Johnson nabízí devět miliard dolarů, aby ukončil žaloby

Johnson & Johnson, ilustrační foto
iSTock

Americký farmaceutický koncern Johnson & Johnson (J&J) se chystá dohodou za 8,9 miliardy dolarů (téměř 191 miliard korun) ukončit spory o své hygienické produkty. Čelil soudnímu sporu, že způsobují rakovinu. Podnik to v úterý oznámil regulačním orgánům ve Spojených státech.

Johnson & Johnson čelí více než 40 tisíc žalobám od zákazníků, kteří tvrdí, že používání dětského pudru na bázi mastku způsobovalo rakovinu. Někteří uvádějí, že produkt obsahoval rakovinotvorný azbest.

Johnson & Johnson, ilustrační foto

Johnson & Johnson končí s prodejem kontroverzního dětského pudru

Společnost Johnson & Johnson neustála mediální tlak. Po 130 letech se rozhodla ukončit prodej dětského pudru vyrobeného na bázi mastku. Na celém světě bude nyní prodávat jen ten z kukuřičného škrobu. Na výsledek vleklých sporů upozornila agentura Reuters.

Přečíst článek

J&J v roce 2020 v USA přerušila prodej dětského pudru, který byl na trhu téměř 130 let. Učinila tak s odkazem na dezinformace, které podle ní podkopaly poptávku po produktu. Ten se používal k prevenci plenkové vyrážky a k dalším kosmetickým účelům, někdy i jako suchý šampon.

Loni koncern oznámil plány na ukončení prodeje pudru po celém světě. Nyní je v prodeji verze, která obsahuje kukuřičný škrob, píše BBC.

„Řešení této záležitosti prostřednictvím navrhovaného reorganizačního plánu je spravedlivější a efektivnější a umožňuje včas odškodnění žadatelů,“ uvedl pro Bloomberg ve zprávě Erik Haas z J&J. 

Dohodnutá platba pro ukončení sporů má být rozložena na 25 let a je výrazně vyšší než dvě miliardy dolarů, jak firma původně navrhovala. V úterý oznámený návrh musí ještě schválit žalující strana a soud.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

USA a Ukrajina se dohodly ohledně nerostů, Zelenskyj se setká s Trumpem

Jakou dohodu nerostných surovinách podepíše Ukrajina Trumpem? Agentura Bloomberg zveřejnila podrobnosti

Přečíst článek
Doporučujeme