Stamiliardová akvizice. PerkinElmer koupí firmu výrobce léčiv BioLegend

Společnost zabývající se zdravotní diagnostikou PerkinElmer koupí soukromého výrobce protilátek používaných v genové terapii a substancí pro výzkum léčiv BioLegend za 5,25 miliardy dolarů (114,1 miliardy korun).
Pro firmu PerkinElmer je to zatím její největší akvizice a umožní jí růst v oblastech jako klinická diagnostika a testování bezpečnosti potravin.
Transakce by měla být uzavřena do konce roku. PerkinElmer očekává, že v prvním roce po dokončení zvýší akvizice její očištěný zisk na akcii o 30 centů a v dalším roce o 50 centů.
BioLegend má více než 700 zaměstnanců. Poskytuje látky a substance pro výzkum v oblastech jako imunologie, onkologie a neurověda, a také při identifikaci osob nakažených covidem-19 a ke sledování imunitních reakcí pacientů na novou léčbu a vakcíny. Tržby společnosti v příštím roce mají dosáhnout 380 milionů dolarů, napsala agentura Reuters.
Jednou ze zvažovaných lokalit pro stavbu továrny na baterie pro elektromobily je areál bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov ze skupiny ČEZ.
Gigafactory chtějí v Česku stavět Volkswagen a LG
Money
Společnost Draslovka Holding, která nedávno nakupovala v Jihoafrické republice, oznámila, že převzala ve Spojených státech firmu Chemours za 520 milionů dolarů, tedy v přepočtu za více než 11,3 miliardy korun.
Draslovka převzala americkou Chemours za 11,3 miliardy korun
Zprávy z firem
Známý aktivistický akcionář firmy ČEZ Michal Šnobr v červenci prodá svůj herní řetězec JRC Czech. Jde prý trochu konsolidovat své rozkročení - chce se soustředit na rozvoj Amenity Resorts a návazný byznys včetně farem a současně se aktivněji vrátí i na kapitálové trhy. A s větším kapitálem. „Přichází správná doba,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz.
Michal Šnobr: Jsem investor, akcionář, hoteliér, zemědělec i fanda Lega
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.