Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Stellantis chystá elektrickou revoluci, podpoří ji stamilionovými investicemi

Elekromobil, ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Automobilka Stellantis do roku 2025 investuje 30 miliard eur (777 miliard korun) do elektrifikace svých vozů. Chce tak lépe konkurovat Tesle.

Čtvrtou největší automobilku na světě, jež vznikla v lednu spojením americko-italského výrobce Fiat Chrysler a francouzské společnosti PSA, ve strategii podpoří pět bateriových továren v Evropě a v USA. Do roku 2030 chce, aby přes 70 procent jejích vozů prodaných v Evropě bylo nízkoemisních - buď na baterie nebo hybridy - místo současných 14 procent.

Firma vyrábí vozy 14 značek, mimo jiné Peugeot, Fiat, Dodge nebo Opel, plně elektrifikované vozy budou nabízet všechny. Podle šéfa podniku Carlose Tavarese budou mít upravené vozy dojezd až 800 kilometrů.

Jednu továrnu na baterie Stellantis postaví v závodě na výrobu motorů v italském Termoli. Už dříve oznámil, že továrny vzniknou i v Německu a ve Francii. Jednu se chystá otevřít také v USA.

Na podobné akci minulý týden oznámil francouzský konkurent firmy automobilka Renault, že plně na elektřinu bude do roku 2030 jezdit 90 procent jeho hlavních modelů. Druhý největší výrobce automobilů po Toyotě Volkswagen chce, aby elektromobily tvořily 55 procent prodeje v Evropě do stejného roku.

Automobilky doplatily na emisní kartel, ilustrační foto

Německé automobilky zaplatí obří pokutu za emisní kartel. Brzdily inovace

Čtyři německé automobilky, konkrétně BMW, Volkswagen, Audi a Porsche musí zaplatit pokutu 875 milionů eur (22,6 miliardy korun). Sankci jim vyměřila Evropská komise za to, že ještě společně s automobilkou Daimler vytvořily emisní kartel. Daimler se ale pokutě vyhnul, protože na dohodu upozornil.

Přečíst článek

Automobilka Buggati změní majitele. Volkswagen svůj podíl prodá chorvatskému výrobci elektromobilů Rimac.

Potvrzeno. VW se stahuje z Bugatti, podíl prodá chorvatskému Rimacu

Chorvatská firma Rimac koupí od německého Volkswagenu většinový podíl v prestižní francouzské značce Bugatti. Vytvoří kvůli tomu společnou firmu s automobilkou Porsche, která je taktéž součástí koncernu, píše agentura DPA. Cenu transakce strany neodtajnily.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme