Strnad kupuje za desítky miliard divizi sportovního vybavení americké firmy Vista Outdoor

Společnost Czechoslovak Group (CSG) českého podnikatele Michala Strnada koupí za 1,96 miliardy dolarů (44,4 miliardy korun) divizi sportovního vybavení americké firmy Vista Outdoor. Firmy o transakci jednaly od loňska, Vista nabídku přijala až díky tomu, že CSG v pondělí nabízenou částku zvýšila o 50 milionů dolarů.
Vista Outdoor patří mezi přední výrobce malorážové munice na světě, zahrnuje značky jako Remington, Federal, CCI nebo Speer. Proti záměru prodat tuto divizi firmě ze střední Evropy se postavili někteří američtí politici. Vista v samostatné tiskové zprávě zároveň odmítla konkurenční nabídku na převzetí od firmy MNC Capital.
CSG v konečné nabídce zvýšila hotovostní složku splatnou akcionářům Visty o 3,10 dolaru na každou kmenovou akcii Visty, to znamená na 16,00 dolarů za akcii, což představuje proti dosavadní nabídce nárůst o 24 procent. Vista očekává, že transakce bude uzavřena ještě v letošním roce, až ji schválí akcionáři Visty a až obdrží povolení od amerického výboru pro zahraniční investice.
Akcie Visty v pátek na burze v New Yorku uzavřely na 34,90 dolaru, v pondělí se kvůli svátku na burzách v USA neobchodovalo. Před začátkem dnešního obchodování akcie Visty přidávaly více než půl procenta na 35,10 dolaru.
Zkušený manažer a bývalý důstojník US Army pomůže CSG v růstu na americkém trhu.
Americkou pobočku CSG povede bývalý důstojník US Army Paul Lemke
Zprávy z firem
Byznys nejmladšího českého stamiliardáře a zbrojaře Michala Strnada jen kvete. Jeho Czechoslovak Group (CSG) loni zvýšila čistý zisk meziročně o 49 procent na 210 milionů eur (zhruba pět miliard korun).
Evropa zbrojí a Strnadovo impérium se topí v zisku
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.