Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Strnadův byznys: Od obchodu se šrotem až po výrobu pracích prášků

Výroba v  Beohemija
Beohemija

Podnikatel Jaroslav Strnad do svého holdingu CE Industries přikoupil srbského výrobce pracích prášků, společnost Beohemija. Jo to poměrně překvapivý krok, skupina dosud podnikala v železničním průmyslu, recyklacích a energetice. Prodávajícím je skupina Preston Holding, která získala Beohemiji v roce 2017 v konkurzu. Strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

„Máme zájem o investice v jihovýchodní Evropě. A zároveň chceme využít zkušenosti majitele a zakladatele naší skupiny Jaroslava Strnada se zhodnocením firem v potížích. Beohemija je v Srbsku velmi silná značka s dobrým produktem, její výkony i tržní podíl lze ale ještě výrazně zlepšit změnami v organizaci výroby i rozvojem vlastní obchodní sítě,” řekl dnes předseda představenstva CE Industries Adam Šotek.

Holding CE Industries uvedl, že posílí management srbské společnosti zkušenými manažery z České republiky i dalších zemí a chce posílit marketing značky, aby se stala známější zejména pro zákazníky v zemích jihovýchodní Evropy. Beohemija je podle něj v Srbsku silná domácí značka produkující prací prášky, aviváže, prášky do myčky, čističe oken a demineralizovanou vodu.

Průmyslník Jaroslav Strnad se rozkročil do jaderného průmyslu.

Průmyslník Strnad se rozkročil do jaderného průmyslu. Koupil Chemcomex

Průmyslník Jaroslav Strnad na přelomu roku koupil třebíčského výrobce potrubních systémů pro jaderné elektrárny Chemcomex. Informaci, která vyplynula z evidence skutečných majitelů firem, jako první přinesl server E15. Deníku ji bez dalších detailů potvrdil Strnadův mediální zástupce Andrej Čírtek. Výše transakce tak nebyla odtajněna.

Přečíst článek

CE Industries je průmyslový holding podnikající na evropských trzích v železniční dopravě, recyklaci surovin a energetice. Je tvořený 14 společnostmi s více než 400 zaměstnanci a obratem převyšujícím 1,8 miliardy korun. Majitelem je Strnad, který je známý také tím, že založil průmyslový holding Czechoslovak Group, který nyní vede jeho syn Michal Strnad.

Beohemija měla v roce 2020 tržby 23 milionů eur (asi 584 milionů korun) a provozní zisk EBITDA necelých pět milionů eur (zhruba 127 milionů korun). Firma zaměstnává více než 200 lidí a sídlí v Bělehradě. I když je Beohemija rentabilní, trápilo jí vysoké zadlužení, kvůli kterému hledal Preston Holding nového strategického investora, dodal dnes holding CE Industries.

Hyundai Centrum Praha

Strnad dostal pokutu za převzetí firem bez povolení antimonopolního úřadu

Holding Czechoslovak Group (CSG), který vlastní miliardář Michal Strnad, dostal pokutu 4,5 milionu korun. Udělil mu ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za to, že v roce 2019 koupil skupinu sedmi firem dřív, než tuto transakci antimonopolní úřad povolil.

Přečíst článek

 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Jaroslav Strnad, průmyslník, zakladatel zbrojařského gigantu CSG

Miliardář Strnad starší neztrácí apetit. Finišuje převzetí další české strojírenské firmy

Přečíst článek
Doporučujeme