Sustainable Future 2022: Česko hostí jednu z největších mezinárodních konferencí o udržitelnosti

Praha hostí jednu z největších akcí o udržitelnosti ve střední Evropě. Mezinárodní konference Sustainable Future 2022 proběhne 22. června v prostorách Martinického paláce na Pražském hradě. Pořádá ji Startup Disrupt. Newstream je mediálním partnerem akce.
Platforma Startup Disrupt pořádá mezinárodní konferenci Sustainable Future 2022. Akce se koná pod záštitou Evropské komise v rámci evropského zeleného týdne s mottem nulového znečištění – EU Green Week 2022. Za cíl si klade podnítit diskusi nad aktuálními výzvami, kterým svět vedle pandemie covidu a války na Ukrajině musí čelit.
„Udržitelnost v kontextu světových událostí dostává nový rozměr – udržitelnost jako způsob, jak přežít v krizi,” uvádí Patrik Juránek, hlavní organizátor akce a zakladatel Startup Disrupt. „Dosud někteří považovali udržitelnost za výmysl Bruselu, ne všichni s ní souhlasili, nyní se z ní ale stává skutečně důležitá součást života lidí i firem, prostředek k přežití,” dodal.
Rečníci se tak zaměří na témata udržitelného podnikání i života. Na přetřes přijdou pojmy jako cirkulární ekonomika, greenwashing, plýtvání potravinami či slow móda. Zástupci veřejné sféry hosty seznámí s jejich pohledem na koncept chytrých měst, promluví o plánu rozvoje potřebné infrastruktury a emobilitě. Nebude chybět ani téma závislosti Česka na fosilních palivech a potřeby přejít na obnovitelné zdroje energie.
Audience bude složena z účastníků z řad vrcholových pozic společností, různých asociací, startupů, majitelů malých, středních firem i neziskových organizací.
Kdo na akci vystoupí?
Kompletní seznam více než šedesátky řečníků najdete na webu akce.
Summit se koná živě, 22. června v Martinickém paláci na Pražském hradě. Všichni držitelé vstupenek získají přístup do všech částí programu včetně afterparty, a také k online streamu i k záznamu z akce.
Newstream je mediálním partnerem akce.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.