Švédský Heimstaden působící i v Česku investoval do bydlení nejvíc na světě
Švédský poskytovatel nájemního bydlení Heimstaden Bostad se letos stal největším světovým investorem do nemovitostí. Celkem do realit vložil přes 144 miliard švédských korun (351 miliard korun). Společnost je největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku.
Zároveň se firma v roce 2021 stala druhým největším evropským soukromým vlastníkem rezidenčních nemovitostí s hodnotou portfolia 290 miliard švédských korun. Letošek Heimstaden završila nákupem 30 tisíc bytových jednotek od konkurenčního podniku Akelius Residential Properties v Německu, Dánsku a Švédsku za 92,5 miliardy švédských korun, což byla druhá největší evropská realitní transakce v historii.
Přepracování stavebního zákona je jednou z priorit nové vlády. Po zefektivnění stavebního řízení volají i tuzemští developeři. Jen tak se vyřeší současná bytová krize a otázka nedostupného bydlení, odpovídají zástupci předních developerských společností v anketě Newstreamu.Cesta z bytové krize? Vede přes rychlejší stavební řízení, míní čeští developeři
Zprávy z firem
Největší letošní realitní transakcí v Evropě se stala fúze německé realitní společnosti Vonovia a konkurenční firmy Deutsche Wohnen. Vonovia byla největším bytovým koncernem v Německu. Deutsche Wohnen představoval největšího hráče v soukromém nájemním bydlení v Berlíně.
Heimstaden v Česku působí od loňského ledna, kdy koupila společnost s tehdejším názvem Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42,5 tisíce bytů, převážně po firmě OKD. Letos v červnu pak firma vstoupila na pražský trh s nájemními byty, když koupila od developerské firmy Finep 169 bytů pro nájemní bydlení v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích.
Stavební pozemky, start-upy, rezidenční nemovitosti a akcie. To jsou horké investiční sázky českých a slovenských dolarových milionářů, tedy lidí s disponibilním majetkem převyšujícím 22 milionů korun. Superbohatí s ohledem na narůstající inflaci radí zařadit do portfolia pružnější aktiva, která dokážou znehodnocení lépe odolávat, uvádí zpráva Wealth Report 2021, za níž stojí J&T Banka. Naopak dříve tradiční zlato je v současné době pro majetné investičním propadákem.Investujte do firem a nemovitostí, vyhněte se zlatu, radí čeští superbohatí
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.