Tak už i Alfa Romeo. Automobilka představila svoje první plně elektrické auto

Automobilka Alfa Romeo uvedla na trh své první plně elektrické auto. Sportovní vůz Milano, který se vyrábí v Polsku, je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena. Elektromobil má baterii o kapacitě 54 kWh, díky níž v základní verzi ujede až 410 kilometrů, uvedla v prohlášení skupina Stellantis, pod níž značka Alfa Romeo spadá.
Italská média uvádí, že elektromobil stojí, bez zahrnutí státní podpory, 39 500 eur (zhruba jeden milion korun) a hybrid 29 900 eur. Vůz se zakládá na modulární platformě CMP, kterou vyvinul francouzský koncern PSA před spojením s italsko-americkou automobilkou Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Vyrábí se v polském městě Tychy, které leží ve Slezském vojvodství.
FOTOGALERIE: Prohlédněte si nový vůz Alfa Romeo
Značka Alfa Romeo prošla pod taktovkou skupiny Stellantis obratem a v roce 2022 zahájila obměnu své modelové řady uvedením kompaktního sportovně-užitkového vozu (SUV) Tonale. Automobilka minulý měsíc potvrdila, že do roku 2027 chce mít výhradně elektrickou modelovou řadu.
V loňském roce prodala Alfa Romeo v Evropě, tedy na svém největším trhu, přes 50 tisíc vozů. Díky modelu Tonale, který loni uvedla také jako hybrid, své prodeje meziročně zvýšila o 52 procent.
Na projektu bateriového elektromobilu Tatra Trucks spolupracuje se společností Devinn a českou pobočkou nadnárodní korporace společnosti Eaton. Technologická agentura ČR podpoří vývoj elektrického náklaďáku dotací.
V Tatře berou konec dieselů vážně. Náklaďák na vodík doplní i ten na baterky
Zprávy z firem
Je třeba pracovat na tom, aby byli Češi lépe kvalifikovaní. Jinak podniky ztratí konkurenceschopnost, shodují se manažeři.
Německo-české firmy jsou pesimistické. Bojí se slabé poptávky i válečných konfliktů
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.