Tálibán začal na Twitteru nakupovat modré ikony pro ověřené účty

Afghánské vládnoucí radikální hnutí Tálibán si začalo pro své twitterové účty nakupovat ikony, které se na platformě zobrazují za názvem profilu a dříve signalizovaly, že jde o „aktivní a ověřený účet významný pro veřejný zájem”, píše BBC. Poté, co Twitter koupil miliardář Elon Musk, začala platforma nabízet placenou službu Twitter Blue, která umožňuje uživatelům, aby si dříve výsadní modré ikony se zaškrtávacím znaménkem koupili.
Profily se symbolem mají nyní nejméně čtyři význační podporovatelé hnutí a dva jeho představitelé: ředitel tálibánského odboru „pro přístup k informacím” Hedajatulláh Hedájat a ředitel ministerského odboru pro dohled nad médii Abdul Hak Hammád. Jejich účty mají 187 tisíc, respektive 170 tisíc sledujících.
Společnost Twitter zvažuje, že kvůli zvýšení tržeb prodá některá uživatelská jména. Tato možnost je na stole údajně od loňského prosince, softwaroví inženýři debatují o jejich možném prodeji formou internetových aukcí.
Twitter zvažuje prodej uživatelských jmen, aby zvýšil tržby
Zprávy z firem
Hnutí Tálibán, které se dostalo v Afghánistánu znovu k moci v létě 2021, čelí mezinárodní kritice především kvůli porušování lidských práv, a to zejména u žen a dívek. Těm omezil například přístup ke vzdělání nebo do zaměstnání. Na konci loňského roku jim zakázal pracovat v humanitárních organizacích. Řada nevládních organizací kvůli tomu pozastavila svou činnost v této chudé asijské zemi.
Šéf společností Tesla a Twitter Elon Musk se dostal do Guinnessovy knihy rekordů způsobem, o který nejspíš nestál. Od listopadu 2021 přišel tento donedávna nejbohatší člověk světa o tolik majetku, že překonal světový rekord v „největší ztrátě osobního jmění v historii”, napsal web The Independent.
Rekordman Musk. Vykázal největší ztrátu osobního jmění v historii
Leaders
Služba Twitter Blue byla na platformu uvedena v prosinci a stojí osm dolarů (asi 178 korun) měsíčně, zvýšenou sazbu na 11 dolarů (asi 244 korun) mají uživatelé aplikace Twitter na zařízeních Apple. Kromě modré ikony mají odběratelé služby na síti větší viditelnost ve vyhledáváních, zmínkách a odpovědích na příspěvky. Před zavedením Twitter Blue neměl žádný z pozorovaných účtů tálibů modrou ikonu, píše BBC.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.