Tálibán začal na Twitteru nakupovat modré ikony pro ověřené účty
Afghánské vládnoucí radikální hnutí Tálibán si začalo pro své twitterové účty nakupovat ikony, které se na platformě zobrazují za názvem profilu a dříve signalizovaly, že jde o „aktivní a ověřený účet významný pro veřejný zájem”, píše BBC. Poté, co Twitter koupil miliardář Elon Musk, začala platforma nabízet placenou službu Twitter Blue, která umožňuje uživatelům, aby si dříve výsadní modré ikony se zaškrtávacím znaménkem koupili.
Profily se symbolem mají nyní nejméně čtyři význační podporovatelé hnutí a dva jeho představitelé: ředitel tálibánského odboru „pro přístup k informacím” Hedajatulláh Hedájat a ředitel ministerského odboru pro dohled nad médii Abdul Hak Hammád. Jejich účty mají 187 tisíc, respektive 170 tisíc sledujících.
Společnost Twitter zvažuje, že kvůli zvýšení tržeb prodá některá uživatelská jména. Tato možnost je na stole údajně od loňského prosince, softwaroví inženýři debatují o jejich možném prodeji formou internetových aukcí.
Twitter zvažuje prodej uživatelských jmen, aby zvýšil tržby
Zprávy z firem
Hnutí Tálibán, které se dostalo v Afghánistánu znovu k moci v létě 2021, čelí mezinárodní kritice především kvůli porušování lidských práv, a to zejména u žen a dívek. Těm omezil například přístup ke vzdělání nebo do zaměstnání. Na konci loňského roku jim zakázal pracovat v humanitárních organizacích. Řada nevládních organizací kvůli tomu pozastavila svou činnost v této chudé asijské zemi.
Šéf společností Tesla a Twitter Elon Musk se dostal do Guinnessovy knihy rekordů způsobem, o který nejspíš nestál. Od listopadu 2021 přišel tento donedávna nejbohatší člověk světa o tolik majetku, že překonal světový rekord v „největší ztrátě osobního jmění v historii”, napsal web The Independent.Rekordman Musk. Vykázal největší ztrátu osobního jmění v historii
Leaders
Služba Twitter Blue byla na platformu uvedena v prosinci a stojí osm dolarů (asi 178 korun) měsíčně, zvýšenou sazbu na 11 dolarů (asi 244 korun) mají uživatelé aplikace Twitter na zařízeních Apple. Kromě modré ikony mají odběratelé služby na síti větší viditelnost ve vyhledáváních, zmínkách a odpovědích na příspěvky. Před zavedením Twitter Blue neměl žádný z pozorovaných účtů tálibů modrou ikonu, píše BBC.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.