Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Technologický gigant IBM koupil za 1,2 miliardy českoamerický startup Manta

IBM, ilustrační foto
iStock
 ČTK

Technologická společnost IBM koupila českoamerickou softwarovou firmu Manta. Cenu ani jedna strana nesdělila. Server CzechCrunch uvádí, že by se mohla pohybovat okolo 1,2 miliardy korun, čímž by se jednalo o jeden z největších prodejů start-upu českého zakladatele.

Softwarovou platformu Manta používají firmy po celém světě k vytváření tzv. mapy datových toků, která jim umožňuje získat kompletní přehled nad všemi systémy, které používají na zpracování dat. S IBM Manta spolupracovala od loňského června.

Loni v květnu Manta získala kapitálovou investici 800 milionů korun. Podle serveru CzechCrunch se tehdy ocenění start-upu pohybovalo na úrovni osmi miliard korun. Aktuální hodnota není známa.

Václav Podzimek, Alethes

Mánie kolem AI je jen novou investiční bublinou, říká šéf fondu Alethes Václav Podzimek

Každý ekonomický cyklus končí recesí, je jen otázkou, jak bude hluboká, říká v rozhovoru pro Newstream Václav Podzimek, zakladatel fondu Alethes, který spravuje finance i Dalibora Dědka, zakladatele společnosti Jablotron. Běžní investoři by podle Podzimka neměli investovat do jednotlivých akcií, ale držet se investic do celých indexů.

Přečíst článek

Start-up Manta vznikl v roce 2008 původně jako interní nástroj pro mapování datových toků. V roce 2015 začala Manta fungovat jako samostatná firma, která se postupně rozvinula, prošla dvěma investičními koly v hodnotě 18 milionů dolarů (asi 418 milionů korun). Mezi uživatele patří střední a velké společnosti a korporace zejména z finančního, telekomunikačního a zdravotního sektoru po celém světě.

Hlavní sídlo má Manta v Praze, pobočky pak v Lisabonu, Dublinu, New Yorku a v Tampě. Zaměstnává přibližně 150 lidí po celém světě.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme