Technologický gigant IBM koupil za 1,2 miliardy českoamerický startup Manta
Technologická společnost IBM koupila českoamerickou softwarovou firmu Manta. Cenu ani jedna strana nesdělila. Server CzechCrunch uvádí, že by se mohla pohybovat okolo 1,2 miliardy korun, čímž by se jednalo o jeden z největších prodejů start-upu českého zakladatele.
Softwarovou platformu Manta používají firmy po celém světě k vytváření tzv. mapy datových toků, která jim umožňuje získat kompletní přehled nad všemi systémy, které používají na zpracování dat. S IBM Manta spolupracovala od loňského června.
Loni v květnu Manta získala kapitálovou investici 800 milionů korun. Podle serveru CzechCrunch se tehdy ocenění start-upu pohybovalo na úrovni osmi miliard korun. Aktuální hodnota není známa.
Každý ekonomický cyklus končí recesí, je jen otázkou, jak bude hluboká, říká v rozhovoru pro Newstream Václav Podzimek, zakladatel fondu Alethes, který spravuje finance i Dalibora Dědka, zakladatele společnosti Jablotron. Běžní investoři by podle Podzimka neměli investovat do jednotlivých akcií, ale držet se investic do celých indexů.Mánie kolem AI je jen novou investiční bublinou, říká šéf fondu Alethes Václav Podzimek
Money
Start-up Manta vznikl v roce 2008 původně jako interní nástroj pro mapování datových toků. V roce 2015 začala Manta fungovat jako samostatná firma, která se postupně rozvinula, prošla dvěma investičními koly v hodnotě 18 milionů dolarů (asi 418 milionů korun). Mezi uživatele patří střední a velké společnosti a korporace zejména z finančního, telekomunikačního a zdravotního sektoru po celém světě.
Hlavní sídlo má Manta v Praze, pobočky pak v Lisabonu, Dublinu, New Yorku a v Tampě. Zaměstnává přibližně 150 lidí po celém světě.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.