Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Vzdělávání v éře umělé inteligence. TEDxPragueED 2023 nabídne neotřelé pohledy na budoucnost školství

Vzdělávání v éře umělé inteligence. TEDxPragueED 2023 nabídne neotřelé pohledy na budoucnost školství
TEDxED Prague, užito se svolením
 nst
nst

V pořadí již šestý ročník odpolední konference inspirativních myšlenek TEDxPragueED 2023 proběhne 14. července v pražském multifunkčním prostoru DOX+. Téma letošního ročníku s podtitulem „Nesmysl“ slibuje odhalit nové perspektivy a hranice ve vzdělávání.

Zábavné, provokativní a inspirativní myšlenky řečníků budou účastníky pobízet k přehodnocení vlastních představ a objevování nových úhlů pohledu v otázce vzdělávání a jeho budoucnosti s ohledem na umělou inteligenci, ale také vztahů mezi dětmi a učiteli. Řečníci se dotknout také kontroverzních témat ve školském systému, slibují například pořadatelé.

Atmosféru minulého ročníku akce můžete načerpat ve fotogalerii:

„Bude se diskutovat o tom, jak zdánlivě iracionální myšlenky a koncepty mohou vést k objevům, pokroku ve vzdělávání a proměně společnosti,“ říká za pořadatelský tým Markéta Jedličková, ambasadorka TEDxPragueED a členka správní rady neziskové organizace Power of X. 

Program a řečníci

Na konferenci zazní myšlenky od například od těchto účinkujících:

  • Jan Hábl, bratrský farář, komeniolog a učitel, který přináší svůj osobní pohled na vzdělávání
  • Riley Wognarů, transgender student/ka s jedinečným pohledem na fungování minoritních skupin ve školství
  • Petra Winnette, vědkyně a psychoterapeutka, jejíž životním posláním je tvořit most mezi vědou a psychoterapií prostřednictvím své práce
  • Christopher Rosewarne, filmový koncept designér z Velké Británie známý díky své práci na filmech Star Wars, James Bond a Duna
  • Lukáš Janout, architekt a tvůrce platformy @delniq
  • Eva Nečasová, umělkyně a odbornice v oblasti umělé inteligence zaměřená na využití AI ve vzdělávání dětí
  • Paul Appleby, učitel mediální tvorby z University of South Wales

Bližší informace o řečnících budou postupně zveřejňovány na webových stránkách akce.

Event proběhne v prostorách multifunkčního sálu DOX+. Konference je veřejně přístupná a je na ní možné si koupit lístek skrz platformu GoOut. Newstream je mediálním partnerem akce. 

Jiná perspektiva vnímání

Účastníci konference se moho těšit i na bohatý doprovodný program a networking.

Na akci vystoupí tředa zpěvačka Marley Wildthing, k vidění budou také obrazy umělce Juliuse Reichla, na jehož začátku vizuálního vyjadřování stála graffiti scéna. Ostatně za tyhle aktivity vyfasoval podmíněný trest ve výši osmnácti měsíců a pět set hodin veřejně prospěšných prací. Na výstavě budou vystavena tři jeho dostupná díla spolu s jedním obrazem nesoucí téma “Nesmysl”.

Jednou z aktuálních výstav je i Úhel pohledu, která ukazuje potenciál chybování, změny nastavení mysli, narušení stereotypů a omezení strachu. Autorem konceptu a interaktivní instalace je SKULL studio, které část výstavy představí jako součást doprovodného programu přímo v prostorách sálu DOX+.

„Výstava Úhel pohledu si hraje s naší myslí, a to jak vizuálně, tak virtuálně. Využívá skutečnosti, že si většinu reality pouze představujeme a jen menší část vnímáme skrze naše smysly. Tento stav trvá, dokud nenastane chyba. Chyba která nás nutí k přehodnocení našich představ,” číká Matěj Hájek, český umělec a zakládající člen skupiny Ztohoven, studio SKULL.

TEDxPrague je významnou platformou, která slouží jako prostor sdílení inovativních myšlenek. Tvoří ji od roku 2009 skupina dobrovolníků pod záštitou neziskové organizace Power of X. Od té doby uspořádali již více jak 41 konferencí, kde mělo příležitost mluvit přes 200 řečníků a setkalo se na nich více jak 10 tisíc účastníků. 

Jaké další eventy spolupořádáme či podporujeme? Podívejte se 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme