Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Čínský prodejce Temu se ohrazuje proti stížnostem evropských spotřebitelů

Temu, Shein
US.TEMU.COM
 nst
nst

Temu se ohrazuje proti stížnostem evropské spotřebitelské organizace BEUC, podle níž čínský internetový obchod s levnou módou využívá manipulativní praktiky a dostatečně nechrání spotřebitele.

„Pokud jde o stížnost BEUC, bereme ji velmi vážně a důkladně ji prostudujeme. Doufáme, že budeme pokračovat v dialogu s příslušnými zúčastněnými stranami,“ píše obchod ve vyjádření pro Newstream. „Tam, kde zjistíme oblasti, které je třeba zlepšit, budeme ochotni spolupracovat na zlepšení našich služeb a odstranění případných nedostatků,“ doplnil.

Manipulativní praktiky

Evropská spotřebitelská organizace BEUC stížnost předložila Evropské komisi. Výtku stejného znění předložilo příslušným národním úřadům 17 jejích členů, včetně českého dTestu. Organizace BEUC tvrdí, že obchod Temu často neposkytuje spotřebitelům klíčové informace o prodejcích, kteří nabízejí zboží prostřednictvím jeho platformy. Za nedostatečné považuje rovněž informace o tom, na jakém základě obchod nabízené zboží doporučuje. Temu navíc podle BEUC používá manipulativní praktiky, které mají přimět spotřebitele, aby utratili více peněz, než původně plánovali.

Organizace se domnívá, že obchod tím porušuje unijní nařízení o digitálních službách (DSA) a že by ho příslušné úřady měly začít vyšetřovat. „Chceme si posvítit na řadu nezákonných praktik, které neberou zřetel na zájmy spotřebitelů a které musejí úřady omezit,“ uvedla generální ředitelka BEUC Monique Goyensová.

Obchod Temu začal v Evropské unii působit zhruba před rokem a zažívá na unijním trhu silný růst. V současnosti ho v EU alespoň jednou měsíčně používá přes 75 milionů lidí

Čínský prodejce Temu čelí v EU stížnostem kvůli nekalým praktikám

Čínský prodejce Temu čelí v EU stížnostem kvůli nekalým praktikám

Čínský internetový obchod s levnou módou Temu čelí v Evropské unii stížnosti ze strany organizací na ochranu spotřebitelů. Temu podle nich spotřebitele dostatečně nechrání a používá manipulativní praktiky. Evropská spotřebitelská organizace BEUC oznámila, že stížnost předložila Evropské komisi. Dodala, že stejnou stížnost předložilo příslušným národním úřadům 17 jejích členů, včetně českého dTestu.

Přečíst článek

Datart má opět jen jednoho majitele. Zlínskou firmu HP Tronic

Datart má jediného majitele. A plán fúzovat se slovenským hráčem

Zlínská skupina HP Tronic se stala jediným majitelem prodejce elektroniky Datart. Od investičního fondu Genesis Private Equity Fund III vykoupila čtvrtinový podíl. Serveru Seznam Zprávy to řekl generální ředitel HP Tronic Daniel Večeřa. Cenu za odkup nezveřejnil.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Zíkaz se má vztahovat i na balené, nezpracované ovoce či zeleninu o váze nižší než 1,5 kilogramu.

Smetánka do kávy či pytlík tatarky? Do dvou let budou plastová minibalení v EU tabu

Přečíst článek
Doporučujeme