Game on. Čínský Tencent za miliardy koupil další herní studio

Čínská společnost Tencent koupí britského vývojáře videoher Sumo za 1,27 miliardy dolarů (27,6 miliardy korun). Tencent tak rozšíří své portfolio videoher, které se umísťují na předních místech žebříčků oblíbenosti, a posílí celosvětově svoji pozici.
Sumo se zaměřuje na závodní a kulečníkové hry. Podle dohody získají akcionáři firmy Sumo za jednu svoji akcii 5,13 libry (153 korun) v hotovosti, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií představuje zisk 43 procent.
Dohoda přichází jen několik dní poté, co se čínský regulátor rozhodl zablokovat plány Tencentu na sloučení stránek pro streamování videoher Huya a DouYou kvůli obavám z monopolního postavení na trhu.
Nerozbalená videohra Super Mario 64 z roku 1996 trhla dražební rekord za jedinou videohru. V Dallasu se vydražila za 1,56 milionu dolarů.
Aukční rekord. Videohra Super Mario z roku 1996 se vydražila za desítky milionů
Enjoy
Vede Sony
Mezi klienty a partnery firmy Sumo patří Xbox, Amazon Game Studios, Apple, Google a BBC. Firma vstoupila na akciový trh v roce 2017, cena za akcii činila jednu libru. Od té doby její hodnota prudce vzrostla. Má 14 studií v pěti zemích a vydala videohry jako Hotshot Racing, Sackboy: A Big Adventure a WST Snooker. Tencent je již nyní druhým největším akcionářem firmy s podílem 8,75 procenta.
Tencent je druhou největší videoherní skupinou na trhu po Sony. Má podíly ve společnostech, které vyvinuly hry Fortnite a League of Legends.
Akvizice je již druhou velkou transakcí týkající se britské videoherní společnosti za poslední rok a to po dohodě amerického výrobce videoher Electronic Arts o koupi britské Codemasters, napsala agentura Reuters.
Americký Netflix chce rozkročit do nové sféry. Vedle filmů, seriálů a dokumentů chce na své streamovací platformě nabízet i videohry. Už od příštího roku.
Netflix bude streamovat i videohry. Už hledá vývojáře
Zprávy z firem
Globální televize Netflix údajně zvažuje vstup do herního byznysu. Slovo "údajně" si ale škrtněte. Pro Netflix jsou hry nezbytností. A pořádně se u toho zapotí.
Analýza: Hry jsou pro Netflix nezbytností
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.