Tesla zvyšuje sázky na Čínu. V Šanghaji bude chrlit baterie Megapack

Společnost Tesla patřící jednomu z nejbohatších mužů planety Elonu Muskovi vybuduje v čínské Šanghaji novou továrnu na baterie Megapack. Firma tak navyšuje sázky na šanghajsou metropoli, kde má již továrnu na výrobu svých elektrických vozů i v okamžiku rostoucího napětí mezi USA a Čínou, poznamenává agentura Bloomberg.
Musk je podle agentury aktuálně na návštěvě v Číně a oznámení o další investici přišlo při slavnostním podpisu dohody mezi vrcholnými řediteli Tesly Tomem Zhu, Tao Linem a místostarostou Šanghaje Wu Qingem. Výstavba má začít ještě letos ve třetím čtvrtletí, první baterie by měly být dodány už v druhém kvartálu roku 2024.
Baterie Megapack je určena jako statický stabilizační prvek energetické sítě, který by teoreticky měl dokázat uskladnit energii pro zhruba 3600 domácností na jednu hodinu. Počáteční produkce nové továrny je odhadována na 10 tisíc Megapacků ročně, což by měl být ekvivalent asi 40GWh energie. Produkty budou prodávány globálně.
Zakladatel automobilky Tesla a majitel sociální sítě Twitter jede na návštěvu Číny. Děje se tak v situaci, kdy jsou čínsko-americké vztahy na bodě mrazu. Média spekulují, že bude v Šanghaji jednat s místními politiky kvůli tamní továrně Tesly. To všechno tajně.
Elon Musk se opět míchá do politiky. Po Putinovi chce jednat s Číňany
Leaders
Oznámení o dalším investičním záměru Tesly v Číně přišlo krátce po návštěvě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v zemi, při níž byly odhaleny plány společnosti Airbus ke zdvojnásobení lokální produkce letadel A320 v Tianjinu.
Bloomberg dodává, že jde o zajímavý vývoj v době, kdy firmy jako například Apple naopak Čínu opouštějí a soustředí se na geopolitickou diverzifikaci své produkce v Asii. Apple tak přesouvá část produkce svých iPhonů do Vietnamu.
Tesla v Číně loni vyrobila na 711 tisíc elektromobilů, respektive 52 procent své globální produkce. Firma v zemi vyrábí od roku 2019.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.