Tesla zvyšuje sázky na Čínu. V Šanghaji bude chrlit baterie Megapack
Společnost Tesla patřící jednomu z nejbohatších mužů planety Elonu Muskovi vybuduje v čínské Šanghaji novou továrnu na baterie Megapack. Firma tak navyšuje sázky na šanghajsou metropoli, kde má již továrnu na výrobu svých elektrických vozů i v okamžiku rostoucího napětí mezi USA a Čínou, poznamenává agentura Bloomberg.
Musk je podle agentury aktuálně na návštěvě v Číně a oznámení o další investici přišlo při slavnostním podpisu dohody mezi vrcholnými řediteli Tesly Tomem Zhu, Tao Linem a místostarostou Šanghaje Wu Qingem. Výstavba má začít ještě letos ve třetím čtvrtletí, první baterie by měly být dodány už v druhém kvartálu roku 2024.
Baterie Megapack je určena jako statický stabilizační prvek energetické sítě, který by teoreticky měl dokázat uskladnit energii pro zhruba 3600 domácností na jednu hodinu. Počáteční produkce nové továrny je odhadována na 10 tisíc Megapacků ročně, což by měl být ekvivalent asi 40GWh energie. Produkty budou prodávány globálně.
Zakladatel automobilky Tesla a majitel sociální sítě Twitter jede na návštěvu Číny. Děje se tak v situaci, kdy jsou čínsko-americké vztahy na bodě mrazu. Média spekulují, že bude v Šanghaji jednat s místními politiky kvůli tamní továrně Tesly. To všechno tajně.Elon Musk se opět míchá do politiky. Po Putinovi chce jednat s Číňany
Leaders
Oznámení o dalším investičním záměru Tesly v Číně přišlo krátce po návštěvě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v zemi, při níž byly odhaleny plány společnosti Airbus ke zdvojnásobení lokální produkce letadel A320 v Tianjinu.
Bloomberg dodává, že jde o zajímavý vývoj v době, kdy firmy jako například Apple naopak Čínu opouštějí a soustředí se na geopolitickou diverzifikaci své produkce v Asii. Apple tak přesouvá část produkce svých iPhonů do Vietnamu.
Tesla v Číně loni vyrobila na 711 tisíc elektromobilů, respektive 52 procent své globální produkce. Firma v zemi vyrábí od roku 2019.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.