Tesly v USA musí na kontrolu. Chyba u více než dvou milionů vozů může způsobil nehodu

Výrobce elektromobilů Tesla ve Spojených státech svolává ke kontrole 2,2 milionu vozidel, to znamená téměř všechny své elektromobily. Důvodem je nesprávná velikost písma varovných kontrolek, což zvyšuje riziko nehody. Oznámil to americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).
Pro Teslu je to zatím největší svolávací akce, upozornila agentura Reuters. Před dvěma měsíci musela Tesla překontrolovat 2,03 milionu vozů, aby do svého pokročilého asistenčního systému Autopilot nainstalovala nová ochranná opatření. Kvůli svému asistenčnímu řízení, které má vozidlům umožnit automatické řízení, zrychlení a brzdění v rámci pruhu, je přitom Tesla pod drobnohledem NHTSA.
FOTOGALERIE: Začátky automobilky Tesla
Svolávací akce se týká vozidel různých modelů, včetně Modelu S, Modelu X, Modelu 3 z let 2017 až 2023, Modelu X a pick-upů Cybertruck. Tesla dodala, že auta Cybertruck, jež jsou nyní ve výrobě, budou mít aktualizaci, která problém vyřeší.
Elon Musk se opět staví do role vyzyvatele, tentokrát na poli umělé inteligence. Pro svojí firmu xAI zatím shání peníze, cíle má však nemalé. Poměřovat síly chce s lídrem trhu, společností OpenAI, která se těší štědré podpoře Microsoftu.
Musk shání peníze pro svou umělou inteligenci. Škemrá u asijských miliardářů
Zprávy z firem
„Varovné kontrolky s menší velikostí písma mohou na přístrojové desce zhoršit čtení informací důležitých pro bezpečnost, což zvyšuje riziko nehody,“ uvádí NHTSA.
Tesla začala bezplatně vydávat aktualizaci softwaru vzduchem (over-the-air), tedy bez potřeby fyzického připojení, která má tento problém odstranit. Díky tomu se zvětší velikost písma varovných kontrolek brzd, parkovacího systému a systému ABS.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.