Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Thyssenkrupp chce společný podnik s Křetínským

Největší německý výrobce oceli Thyssenkrupp
Profimedia
 ČTK

Německá průmyslová skupina Thyssenkrupp nadále předpokládá, že český podnikatel Daniel Křetínský zvýší podíl v její ocelářské divizi, takže vznikne společný podnik, ve kterém bude každá strana vlastnit poloviční podíl, uvedl finanční ředitel této německé skupiny Jens Schulte.

Dodal nicméně, že pokud plán selže, Thyssenkrupp je připraven jednat s jinými potenciálními zájemci o divizi, uvedla agentura Reuters.

Křetínského investiční skupina EP Corporate Group (EPCG) už v divizi získala 20procentní podíl a nyní jedná o koupi dalších 30 procent. „Věříme, že tento proces povede k úspěchu,“ uvedl Schulte. Nicméně upozornil, že EPCG by se mohla rozhodnout ponechat si jen současný podíl.

Fragment prvku palivové tyče jaderného reaktoru (ilustrační foto)

Zlaté ručičky. Češi vyvinuli vlastní modulární jaderný reaktor

Češi vyvinuli vlastní verzi modulárního jaderného reaktoru. Projekt DAVID SMR, na jehož vývoji se podíleli jaderní vědci z Česka, se zaměřuje na kombinovanou výrobu elektřiny a tepla. Fungovat může ve vybraných průmyslových odvětvích, k odsolování mořské vody či k zajištění dodávek elektřiny nebo jako chlazení pro datacentra, uvedla společnost Czechatom, která je hlavním dodavatelem systému.

Přečíst článek

„A i v případě úplného odchodu (skupiny EPCG) zůstává náš plán postupně vytvořit z ocelářských aktivit nezávislý podnik beze změny. V minulosti jsme vedli rozhovory také s jinými průmyslovými partnery a ocelářskými společnostmi a v případě pochybností bychom tyto rozhovory obnovili,“ dodal.

Ocelářská divize s názvem Thyssenkrupp Steel Europe zaměstnává kolem 27 tisíc lidí. Mateřská firma se ji v posledních letech několikrát neúspěšně pokoušela prodat, píše Reuters.

Podle Schulteho nyní divize pracuje s Křetínským na novém podnikatelském plánu. Už delší dobu panují obavy, že plánovaná restrukturalizace divize povede k zániku tisíců pracovních míst.

Volkswagen plánuje podle odborů zavřít v Německu nejméně tři továrny

Volkswagen zavře několik továren v Německu

Největší evropská automobilka Volkswagen plánuje zavřít v Německu nejméně tři závody a zrušit desítky tisíc pracovních míst. Chce tak snížit náklady a zvýšit konkurenceschopnost. Uvedla to podle agentury DPA šéfka podnikové rady Volkswagenu Daniela Cavallová na akci, na které informovala zaměstnance o plánech vedení. Německá vláda vyzvala k zachování pracovních míst, zatímco Volkswagen trvá na tom, že restrukturalizace je v zájmu konkurenceschopnosti nezbytná.

Přečíst článek

„Chceme se za každou cenu vyhnout tomu, aby byl tento podnik koupen a následně vstoupil nekontrolovatelným způsobem do insolvence,“ uvedl Schulte. Dodal, že Thyssenkrupp nyní zkoumá všechny aktivity divize a zvažuje, jak zvýšit jejich efektivitu.

Skupina Thyssenkrupp je největším německým producentem oceli. Výroba oceli je energeticky velmi náročná, ocelářskou divizi proto trápí vysoké ceny energií. Křetínský ovšem z drahých energií naopak profituje. Společnost Thyssenkrupp v květnu uvedla, že si od Křetínského slibuje přístup k levnější elektřině.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme