Toyota začne v USA vyrábět elektroauta později, než byl plán. Pozdržení je záměrné

Japonská automobilka Toyota Motor o několik měsíců odložila zahájení výroby elektromobilů ve Spojených státech. S odvoláním na mluvčího podniku o tom informuje agentura Bloomberg. Serveru BBC mluvčí firmy řekl, že Toyota reaguje na zpomalování celosvětové poptávky po elektromobilech.
Toyota původně plánovala, že ve své továrně v Georgetownu ve státě Kentucky zahájí výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) s elektrickým pohonem koncem příštího roku. Nyní však hodlá produkci spustit až v roce 2026, píše Bloomberg.
Mluvčí Toyoty uvedl, že produkci vozu, který ještě nemá název, plánuje firma zahájit začátkem roku 2026. Dodal, že v pozdější části roku 2026 hodlá automobilka spustit výrobu dalšího SUV s elektrickým pohonem v továrně v Princetonu ve státě Indiana.
Přední světové automobilky v poslední době kvůli slábnoucí poptávce přehodnocují plány v oblasti elektromobilů. Švédská automobilka Volvo Cars například v září zrušila plán, podle kterého chtěla od roku 2030 nabízet pouze elektromobily, připomíná BBC.
Německý ministr hospodářství chce pomoci automobilce Volkswagen s překonáním obtížného období škrtů bez nutnosti zavírat v zemi továrny. Robert Habeck to podle agentury Reuters řekl na návštěvě koncernové továrny v Emdenu.
Němci Volkswagen podrží. Koncern nebude muset zavřít fabriky
Money
Počet elektromobilů na norských silnicích poprvé překonal počet aut s benzinovým motorem, oznámil norský úřad pro informace o silničním provozu (OFV).
V Norsku už jezdí víc elektromobilů než aut s benzinovým pohonem
Zprávy z firem
V rámci našeho seriálu o elektromobilitě, který vzniká ve spolupráci s AutosEU, jsme si tentokrát povídali se prodejcem aut Štěpánem Vojtěchem. Ve světě automotive se pohybuje už dlouhá léta, proto nás zajímalo, jak vnímá změny, které s elektromobilitou přicházejí, a zda jsou na ně připravení zákazníci i automobilky.
Dealer vozů: V elektromobilitě se toho hodně uspěchalo. Je to ale budoucnost
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.