Tramvajová trať na Strahov dostala stavební povolení. Hotovo má být do pár let

Dopravní a energetický stavební úřad (DESÚ) vydal stavební povolení pro tramvajovou trať z pražské Malovanky na Strahov ke sportovním stadionům.
Úřad to oznámil na své internetové úřední desce. Trať dlouhá téměř 1,3 kilometru by měla být podle vydaného rozhodnutí dokončená v roce 2027, náklady by podle webu pražského dopravního podniku měly přesáhnout miliardu korun. Na vydané stavební povolení upozornily servery Ekonomickydenik.cz a Zdopravy.cz.
Trať se bude na nynější koleje napojovat v Bělohorské a Myslbekově ulici, ke stadionům bude stoupat Vaníčkovou ulicí. Na trase vzniknou tři nové zastávky, které se mají jmenovat Malovanka, Koleje Strahov a Stadion Strahov. Smyčka na konečné by měla být použitelná pro tramvajový, autobusový a trolejbusový provoz.
„Tramvaje nabídnou vyšší přepravní kapacitu v jednotlivých spojích, cestovní komfort a s ohledem na vyšší stupeň oddělení od ostatní dopravy i rychlost a spolehlivost ve srovnání s autobusovou dopravou,“ uvedl pražský dopravní podnik. Výstavbu předpokládá v letech 2025 až 2027, na očekávaných nákladech 1,11 miliardy korun by se mohla až téměř 777 miliony korun podílet evropská dotace.
Náklady na stavbu filharmonie se zvýší. Místo 9,4 miliardy město počítá s investicí na úrovni 11,65 miliardy korun. Nárůst rozpočtu Rada hlavního města akceptovala.
Vltavská filharmonie se prodražuje. Ještě nemá ani stavební povolení
Reality
Prahu oplotit a nechat vychcípat. Populární názor z dob komunismu, který v částech země má opět řadu příznivců, se částečně realizuje v praxi. A stojí za tím překvapivě sami Pražáci a několik podivných rozhodnutí. Tento víkend se například Dopravnímu podniku Praha podaří dokonale ochromit veškerou hromadnou dopravu v centru. Důvod? Bůhví.
Stanislav Šulc: Pražská MHD se mění v parodii
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.