Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Transformaci amerického Grouponu bude řídit Dušan Šenkypl, jeden z partnerů Pale Fire Capital

Dušan Šenkypl, nový CEO Grouponu
Pale Fire Capital
 nst
nst

Představenstvo americké společnosti Groupon jmenovalo do pozice interim CEO Dušana Šenkypla. V své roli bude Šenkypl aktivně řídit transformaci Grouponu a dohlížet na každodenní chod společnosti.

Dušan Šenkypl byl k dnešnímu dni jmenován interim CEO americké společnosti Groupon. I nadále zůstává v představenstvu Grouponu, kam byli spolu s dalším z partnerů Pale Fire Capital Janem Bartou, dalším z partnerům jmenování v červnu, respektive listopadu loňského roku, kdy se Pale Fire Capital stal největším akcionářem společnosti Groupon s aktuálním zhruba 22procentním podílem.

Ve vedení Grouponu již najdeme řadu Čechů. Se strategií celkové proměny firmy Šenkyplovi pomáhá Marie Havlíčková (ex-Slevomat). Jako interim CTO v Grouponu působí Vojtěch Ryšánek, který stál u poslední proměny Aukra.

Transformace Grouponu si vyžádá ještě řadu změn. Už několikrát se mi povedlo z ničeho vybudovat firmu s miliony uživatelů a skvělými byznysovými výsledky. Úspěch našich předchozích projektů byl postavený na super efektivních týmech a škálovatelných procesech. Toto bude i moje priorita pro první měsíce v Grouponu,” popisuje svoji vizi Šenkypl.

Slevomat, ilustrační foto

Slevomat covidu odolal. Zachránily ho letní pobyty

Největší český cestovní a zážitkový portál Slevomat loni i přes pokračující covidová omezení zaznamenal mírné zotavení. Tržby firmy se vyšvihly nad 1,84 miliardy korun, meziročně jsou o tři procenta výš, ale stále téměř o 40 procent níž než v posledním předcovidovém roce 2019. Přes dramatický propad poptávky v první polovině roku tržby táhl skokový růst v létě a předvánoční sezoně. 

Přečíst článek

Groupon má na víc

Dušan Šenkypl se jde své nové roli věnovat naplno, a proto nyní přesune své každodenní povinnosti v Pale Fire Capital na ostatní partnery. Tento krok demonstruje přesvědčení českého investora o budoucím úspěchu Grouponu.

„Groupon má podle mě mnoho nevyužitého potenciálu a všechny předpoklady uspět: Více než 19 milionů aktivních zákazníků a miliony návštěv měsíčně. A to nemluvím o potenciálu celého trhu, který může Groupon obsluhovat. Změny, které potřebujeme udělat jsou zásadní. Budeme podporovat týmy, aby byly agilní a efektivní. Nenaplnění potenciálu Grouponu není věcí makro pohledu, ale je o schopnosti efektivně realizovat potřebné projekty,” komentuje Šenkypl.

Změna ve vedení Grouponu nastala po ohlášení výsledků za čtvrtý kvartál roku 2022, které byly zklamáním. Rok 2022 totiž zakončil Groupon s 19 miliony aktivních zákazníků, 14 miliony objednávek, 148 miliony dolarů v tržbách a 281 miliony dolarů na účtech. Ve stejné zprávě potvrzoval Groupon i své plány na snížení nákladů, které zahrnují cíl ušetřit do konce roku 2023 ročně přibližně 250 milionů dolarů. Cílem pak je obnovit růst společnosti a zároveň dosáhnout kladného upraveného zisku EBITDA.

Dušan Šenkypl je spoluzakladatel, předseda představenstva společnosti Pale Fire Capital. Její současné portfolio zahrnuje třicítku B2C a marketplace společností a vlastní hedge fond strukturu. Dušan Šenkypl drivoval úspěšné transformace. Můžeme zmínit například 2,4x zvýšení GMV ve společnosti Aukro, a to za pouhé tři roky.

Petr Borkovec, zakladatel a manažer ve finančně-poradenské společnosti Partners

Partners Banka ještě letos odstartuje, věří Borkovec. Záleží ale na ČNB

Rozjezd banky, vstup na zahraniční trhy a za pět let na burzu. Takové jsou plány dalšího z českých miliardářů, který se rozhodl vstoupit do tuzemského bankovního světa. Za novou Partners Bankou stojí šéf stejnojmenné finanční skupiny Partners Petr Borkovec a další menší i větší akcionáři. Ti všichni teď nedočkavě vyhlížejí, kdy už ČNB bance udělí bankovní licenci. 

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Groupon

Týden tradera: Inflace dále hrozí opětovným bujením a Groupon zklamal

Přečíst článek
Doporučujeme