Na 149 tisíc Rusů je už několik dní bez dodávek tepla. Zabíjí nás mrazem, stěžují si

Tisíce Rusů jsou v mrazivém počasí bez dodávek tepla a v posledních dnech stále častěji dávají veřejně najevo svoji frustraci, napsal ve středu večer list The Moscow Times. V Podolsku, asi 30 kilometrů od Moskvy, si nemá kvůli havárii v kotelně už několik dní možnost zatopit asi 149 tisíc lidí, uvedl s odkazem na dřívější zprávu agentury TASS.
„Je to velká hanba. Nejde topení a teplá voda. Musíme spát ve spacácích,“ řekl portálu místní občan Jurij. „Nemám slov, abych popsal, jak moc je situace špatná. Vytápění nejde už skoro šest dní,“ uvedl.
V Moskevské oblasti, kde leží Podolsk, teploty v uplynulém týdnu přitom klesly až k minus 20 stupňům Celsia. Výpadky dodávek tepla, za nimiž je série havárií a často alarmující stav infrastruktury, tuto zimu postihly například i obyvatele Petrohradu, Jekatěrinburgu, Voroněžské nebo Rostovské oblasti či Přímořského kraje na ruském Dálném východě, ale i dalších míst napříč Ruskem.
Dva členové ruské tajné služby FSB, zadržení loni z listopadu kvůli přijetí úplatku ve výši pěti miliard rublů (asi 1,23 miliardy korun), uzavřeli dohodu s vyšetřovateli a vypovídají proti svým společníkům v tomto případu, kolegovi z tajné služby a skupině elitních vyšetřovatelů. Informují o tom ruská média s odvoláním na federální kriminální ústřednu.
Astronomický úplatek. Dva agenti ruské FSB si měli mezi sebe rozdělit pět miliard rublů
Money
Obyvatelé vesnice Novozavidovskij v Tverské oblasti si na nemožnost topit postěžovali ve videozáznamu adresovaném ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Situaci v obci přitom nazvali „likvidací obyvatelstva“ a přirovnali ji k podmínkám, v nichž za druhé světové války žili lidé v obléhaném Leningradu. „Prakticky nás dál zabíjí mrazem. Je to svého druhu mučení a likvidace obyvatelstva jen 100 kilometrů od Moskvy. Jednoduše mrzneme. Nemáme tu něco jako boje, ale žijeme jako během blokády Leningradu,“ uvedla ve videozáznamu jedna z nespokojených Rusek.
Podobné video natočily také obyvatelky města Elektrostal u Moskvy. „Vevnitř v domech se nedá být. Mrzneme!“ skandují ženy stojící venku u ohně.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.