Tvůrce herního hitu Assassin's Creed se pod tlakem investorů třese v základech

Čínská firma Tencent Holding a rodina Guillemotových zvažují odkup francouzského výrobce videoher Ubisoft Entertainments. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Podle nich Tencent a firma zakladatelů Ubisoftu Guillemot Brothers zvažují, jak zvýšit hodnotou výrobce hry Assassin's Creed a stabilizovat ho. Akcie firmy reagovaly na zprávu růstem o více než 30 procent.
Cena akcií Ubisoftu se letos propadla o více než polovinu a zaostala za cenou konkurentů. Důvodem jsou nedávné herní tituly firmy, které nesplnily očekávání. Firma také v září odložila vydání hry Assassin's Creed Shadows o tři měsíce a snížila svůj výhled čistých tržeb.
Akcie firmy v pátek na pařížské burze posílily o 33,5 procenta na 14,2 eura a zaznamenaly svůj zatím nejvyšší jednodenní skok od uvedení na burzu v roce 1996. Tržní kapitalizace firmy tak nyní činí téměř 1,8 miliardy eur (45,6 miliardy korun).
Agentura Reuters minulý týden uvedla, že firma čelí tlaku aktivistického investora AJ Investment sídlícího na Slovensku. Ten vyzval ke změně generálního ředitele a naléhá na přechod do soukromých rukou nebo prodej. Pro své kroky získal podle svých slov podporu deseti procent akcionářů.
Ubisoft stále řídí zakládající rodina Guillemotových, která podle poslední dubnové výroční zprávy vlastní 20,5 procenta hlasovacích práv. Čínský herní gigant Tencent vlastní 9,2 procenta hlasovacích práv.
Populární videohra Fortnite se v Evropské unii brzy vrátí na zařízení s operačním systémem iOS společnosti Apple. Hru Fortnite hrají po celém světě stovky milionů hráčů.
Herní hit Fortnite se vrací na iPhony. Z App Store ho ale pořád nestáhnete
Zprávy z firem
Microsoft v bitvě o herní hity Call of Duty či Candy Crash prohrává na několika frontách. S největší herní akvizicí zatím souhlasí pouze Evropská unie. USA i Británie se stavějí proti. Soudce v USA plán na převzetí Activision Blizzard Microsoftem prozatím zablokoval.
Microsoft ztrácí v bitvě o Call of Duty. Soudce v USA zablokoval jeho plán převzít firmu Activision Blizzard
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.